Jarná sezóna začína – Tipy ako ušetriť čas aj peniaze (1. časť)

Milí kutilovia a záhradkári, rád by som vás v tento slnečný deň pozdravil a napísal pre vás zopár slov. Dočkali sme sa konečne krásneho slnečného počasia, ktoré nám samozrejme pripravilo aj veľa práce, hlavne teda nám – vlastníkom rodinných domov, chatiek či záhrad. Dnes preberieme jednotlivé možnosti ako si zariadiť svoju záhradku, ako si pomôcť pri odpratávaní nepotrebných odpadov po upratovaní a ako vyčistiť fasádu domu čo najefektívnejšie. Hlavným cieľom tohto článku teda je ušetriť vám čas aj finančné prostriedky.

ako vyčistiť fasádu domu

Pripravte si rozpočet

V prvom rade je potrebné zabezpečiť všetko na to, aby sme mohli (ako každý rok) začať s jarným upratovaním. Potom nasleduje príprava na sadenie nami preferovanej zeleniny a ovocia, úprava záhrady či upratanie garáže a záhradného altánku, ako aj pravidelná údržba domu a jeho okolia. Samozrejmosťou pri takýchto jarných upratovacích činnostiach a príprave na záhradkárčenie je rozpočet, rovnako ako aj pri údržbových prácach na dome.

Zvážte svoje možnosti

Treba si vždy premyslieť, ako, kedy a na aké miesta v záhradke chcete umiestniť rôzne plodiny vzhľadom na svetlo a vlhkosť pôdy, či chcete mať skleník a či máte naň na záhradke miesto. A samozrejme, nezabudnite poriadne pohnojiť 😊.

Ako ušetriť na jarnom upratovaní?

Čo sa týka upratovacích prác v okolí domu a jarného upratovania celkovo, zvážte, či nebudete mať veľa odpadu zo záhrady (orezávanie stromov, zarovnávanie záhrady, vypratanie garáže a príp. iný odpad). Podľa toho si buď zabezpečte odvoz odpadu do zberného dvora, alebo priamo na mestskom úrade. Najlepšie je, ak máte suseda, ktorý má v pláne v tom istom čase robiť podobné upratovanie, dohodnúť sa s ním a rozdeliť si prípadné náklady na odvoz odpadu na polovicu.

Čo vás čaká nabudúce?

Zistite, ako vyčistiť fasádu domu čo najefektívnejšie

Tak, to by bolo v prvej časti tohto článku všetko. Pripravte si návrh rozpočtu, rozplánujte si sadenie a popremýšľajte nad jarným upratovaním. A ja vám medzitým pripravím pokračovanie článku, v ktorom sa bližšie pozrieme na to, ako vyčistiť fasádu domu čo najefektívnejšie, aby bol prvý dojem z vášho domu aj záhradky po jarnom upratovaní dokonalý.