Jarná sezóna začína – Tipy ako ušetriť čas aj peniaze (2. časť)

Vítam vás pri čítaní druhej časti môjho článku, kde nájdete užitočné tipy, ako ušetriť svoj čas aj peniaze a začiatku jarnej sezóny. V predchádzajúcom článku sme sa bližšie pozreli na rozpočet, plánovanie sadenia a tiež na prípravu veľkého jarného upratovania. Dnes sa pozrieme, ako na efektívne a lacné čistenie fasád domov.

Znečistená fasáda – je jedinou možnosťou nový náter?

Rodinný dom, akýkoľvek s fasádou, dostáva počas jesenného a zimného obdobia poriadne zabrať. Vďaka upršanému jesennému počasiu sa na fasáde objavujú nepríjemné „stekance“ špiny z prachu, peľu a iných nečistôt. A to ešte nehovorím o domoch, ktoré sa nenachádzajú zrovna v oblasti prílišného slnečného svetla, následkom čoho sa vám na fasáde môžu objavovať až zelenkasté fľaky tvorené hubami a plesňami. Niekto by si povedal, že bude lepšie fasádu znova natrieť farbou. Avšak toto riešenie so sebou prináša ďalšiu otázku ohľadom financií. Pozrieme sa teda na to, či je takéto riešenie jedinou možnosťou.

Dnešná moderná doba nám ponúka veľa riešení v podobe rôznych impregnačných náterov, rôznych druhov fasádnych farieb (niekedy dokonca s funkciou odpudzovania vody a prachu), či rôznou kvalitou povrchu po nanesení fasády. Avšak pre niektorých z nás nový náter predstavuje vysokú finančnú investíciu, ktorá by sa mohla vyšplhať do výšin, a to na základe veľkosti našej nehnuteľnosti.

Dá sa to aj svojpomocne?

Samozrejme, existuje aj možnosť, že využijeme svoje schopnosti a vyčistíme svoju fasádu svojpomocne. Problém v tomto prípade môže nastať vtedy, keď si zvolíme nesprávnu chémiu a/alebo nástroje, pri čom môžeme jednotlivé časti fasády znehodnotiť, poškodiť, ba až úplne zničiť.

Profesionálne čistenie fasád domov

Našťastie prichádzajú do úvahy ešte firmy, ktoré dokážu zabezpečiť čistenie fasád domov kvalitne a profesionálne. Takéto riešenie je určite lacnejšie, než natrieť fasádu nanovo a zároveň pri ňom nehrozí riziko poškodenia fasády, tak ako to je v prípade svojpomocného čistenia.

Ide teda o profesionálov s profesionálnou technikou a vybavením, s dostatočnými skúsenosťami, ktorí používajú špeciálnu chémiu na ošetrenie znečistenej fasády. Táto profesionálna chémia odstraňuje dokonca aj huby a plesne z hĺbky fasády, dezinfikuje, a čo je najlepšie, dokáže oživiť vašu fasádnu farbu tak, aby vaša fasáda vyzerala ako nová. Profesionálne čistenie fasád domov je teda najlepším riešením, ako ušetriť svoj čas, energiu aj financie.

čistenie fasád domov
cistenie fasad domov

Zopár slov na záver

Dúfam, že vám týchto pár rád pomôže zefektívniť váš čas, ktorý strávite pri jarnom upratovaní a tiež, že sa vám podarí ušetriť nejaké peniažky navyše. Krásny slnečný deň vám všetkým prajem a vidíme sa pri ďalšom článku.