Kam podniknúť futbalový zájazd za hráčom, ktorý hryzie súperov?

futbalový zájazdAj takto by sa dali označiť futbalové zájazdy na zápasy tímu uruguajského útočníka Luisa Suáreza. Tento top kanonier anglickej Premier League v poslednom ročníku sa zviditeľnil hryzením súperov už viackrát. Aktuálne najvážnejšie to tento kmeňový hráč FC Liverpool predviedol v poslednom zápase skupinovej fázy na majstrovstvách sveta v Brazílii.

Konkrétne v zápase Uruguaju s Talianskom. Hoci síce postúpili do ďalšej fázy práve futbalisti Uruguaja a Suárez nedostal v hre žiadny trest. Neskoršie videozáznamy dokázali, že protihráča pohrýzol. Trpezlivosť so zákrokmi Suáreza tak stratil niekto iný, nie hlavný arbiter zápasu.

Výnimočný trest za opakované hryzenie súperov

futbalový zájazdTakže práve po tomto zákroku dostal svoj najtvrdší trest vo svojej futbalovej kariére. Medzinárodná futbalová federácia FIFA sa rozhodla spočítať mu jeho útoky na súperov a dostal vzhľadom na okolnosti výnimočný trest. Pre niekoho až nezmyselne tvrdý v porovnaní s trestom za zákroky, ktoré si vyžadujú dlhodobé liečenie zranených hráčov.

Konkrétne sa jedná o dištanc na 9 zápasov na medzinárodnej úrovni a celkovo sa nemôže venovať žiadnej činnosti v spojitosti s futbalom najbližšie  4 mesiace. Zároveň musí zaplatiť pokutu vo výške 100 tisíc švajčiarskych frankov. Konkrétne to znamená, že nemôže ani trénovať v žiadnom futbalovom klube, teda to znamená aj vážne ohrozenie jeho kariéry.

Nič na tomto treste nezmenilo ani okamžité ospravedlnenie Suáreza a ani prihovorenie sa ostatných hráčov. Trest je právoplatný a FIFA sa nechce ani baviť o akejkoľvek zmene.

Futbalový zájazd za Suárezom bude do FB Barcelona

Aj keď by sa mohlo zdať, že tohto hráča už nebude vidieť v žiadnej svetovej lige a futbalový zájazd za jeho výkonmi bude niekam do nižšej ligy. Toto rozhodne nie je pravda. Aktuálne sa internetom šíria nepotvrdené správy o jeho prestupe do FC Barcelona za neuveriteľných 88 miliónov eur. Čo jasne dokazuje, že aj napriek chybám je jednoznačne kvalitný a užitočným hráčom. Takže sa môžeme tešiť na futbalový zájazd na štadióne Camp Nou, kde sa tento hráč po odpykaní si trestu rozhodne ukáže.