Kanárske ostrovy sú pýchou Španielskeho kráľovstva

Dovolenka ako každá iná. To je označenie, ktorému sa turisti radi vyhýbajú. Predsa len, letné dovolenky sa niekedy podobajú ako vajce vajcu, najmä ak turisti navštevujú krajiny v stredozemnom mori. Dôvodom je rovnaká klíma aj geografická minulosť destinácií. Preto by ste mali svoje zraky a pozornosť uprieť na Kanárske ostrovy, ktoré sa od Európy nachádzajú len kúsok. Nemusíte sa báť zbytočne dlhých letov na druhý koniec sveta, aby ste zažili niečo špeciálne. Prečo sú vlastne Kanárske ostrovy také iné?

Kanárske ostrovy

Sú vhodné aj pre aktívnych dovolenkárov.

Súostrovie spája sopečný pôvod, vďaka čomu sa Kanárske ostrovy stali perlou Španielskeho kráľovstva. Na potulkách ostrovmi na vás čakajú všadeprítomné krátery, čierne skaly a čierny piesok. To je dosť veľká zmena oproti kamenistým plážam Chorvátska či bielym piesočnatým plážam na Malorke, čo poviete? Príjemnou zmenou je aj divoká príroda, taktiež pláže umiestnené rovno pod útesmi, prípadne čistučké lagúny, v ktorých je radosť sa kúpať. Kanárske ostrovy sú vhodné pre všetkých aj pre aktívnych dovolenkárov, ktorí majú radi pohyb, objavovanie nových miest a turistiku.

Skvelé teploty a pomenej turistov

Počasie a teploty robia z Kanárskych ostrovov netradičnú destináciu. V podstate tu obyvatelia zažívajú permanentnú jar. To znamená, že sa nemusíte obávať pekelných horúčav počas obeda, pre ktoré sa neodporúča ani vychádzať z hotelových izieb. Teploty sa držia tesne pod 30 stupňov celzia. Nebuďte prekvapený, ak bude voda trošku studenšia. Preto je sem najvhodnejšie vyraziť koncom leta, niekedy behom augusta až septembra.

Kanárske ostrovy

Nádherné počasie je tam po celý rok.

Atlantický oceán skrátka tak rýchlo a dobre slnko nezohreje ako more. To je vec, ktorá odrádza teplomilných dovolenkárov, ktorí si na vysoké teploty a až pomaly termálne teploty vody potrpia do veľkej miery. Aj preto si sem nenachádza cestu toľko turistov, ako je tomu napríklad v Egypte či v Turecku. To je skvelá šanca pre vás, ak máte radi súkromie na pláži a nikým nerušený relax.