Kancelárske potreby, bez ktorých sa nazaobídete

Určite ste už videli nejaký film, v ktorom jeden z protagonistov dostal výpoveď z práce, a z kancelárie odchádzal s malou škatuľou kde mal pobalených svojich „5 sliviek“. Rámik s fotkou, zošívačku, kvet, nejaký zápisníček. Medzi kancelárske potreby, ktoré slúžia na spríjemnenie a spohodlnenie pracovného miesta však toho patrí oveľa viac. Dovoľte aby som spomenula niektoré z nich.

Pohodlie pri práci zaručuje lepšie pracovné výkony

kancelárke potrebyKancelárska práca si vyžaduje dlhé hodiny strávené na stoličke za stolom. Na toto dopláca najmä chrbát, preto na výbere kancelárskej stoličky si treba dať záležať. Nepohodlná stolička okrem bolesti chrbta spôsobuje aj frustráciu. Hoci prácu milujete, deň strávený v nej môže byť hotovým peklom. Hoci kvalitnejšie stoličky sú trochu drahšie, investovať do nich sa určite oplatí, a ocení to aj váš chrbát.

K dôležitým kancelárskym potrebám patrí aj stôl. Na stôl by sa malo zmestiť všetko potrebné. Preto vhodný je priestranný stôl, na ktorom vám ostane aj nejaké voľné miesto. To odbúrava pocit stiesnenosti a vytvára lepšie podmienky na prácu. Samozrejme mať na stole počítačovú techniku známa mať aj kopec káblov. Tie väčšinou zavadzajú po stole alebo sa pletú popod nohy. Vhodným riešením je preto stôl, ktorý ma pod stolom ešte dosku, ktorá káble drží mimo dosahu nôh. Veď čo môže byť nepríjemnejšie ako si nepatrným pohybom, vypnúť počítač a tým nechtiac vymazať rozrobenú robotu. Praktickým doplnkom stola sú šuplíky. Čím viac odkladacieho priestoru, tým lepšie.

Šetrite si zrak

Medzi kancelárske potreby, ktoré v žiadnej kancelárii nemôžu chýbať patrí aj svetlo. Kombinácia stropového osvetlenia a svetla z monitora však nie je veľmi dobrá pre oči. Vhodným riešením je stolová lampa, ktorej dizajn samozrejme záleží od vkusu jednotlivca. Aby využitie svetla bolo čo najefektívnejšie, spodok tienidla na lampe by mal byť umiestnený trochu vyššie ako vrchná časť monitora.

Spomenuté tri kancelárske potreby sú základným vybavením kancelárie. Od ich výberu sa bude odvíjať vaše pohodlie, ktoré je pri práci veľmi dôležité.kancelárke potreby