Kancelársky nábytok treba prispôsobiť mnohým faktorom

5 základných faktorov, na ktoré treba myslieť

  1. Zariaďovanie kancelárie je potrebné prispôsobiť hlavne typu priestoru, ktorý zariaďujeme. Je rozdiel, ak si zariaďujete menšiu domácu kanceláriu či pracovňu a niečo celkom iné je zariaďovať kanceláriu vo veľkej firme.
  1. V prípade zariaďovania kancelárií pre firmu je tiež potrebné uvedomiť si, o akú spoločnosť sa jedná. Priestor kancelárie pre právnickú firmu si vyžaduje niečo iné, ako napr. kancelária softvérovej firmy či reklamnej agentúry.
  1. Veľký rozdiel je aj v tom, či zariaďujeme kanceláriu pre generálneho riaditeľa alebo napr. pre mzdové či personálne oddelenie. Tieto všetky kritériá je potrebné zohľadniť pri zariaďovaní kancelárie a pri tom, keď vyberáme kancelársky nábytok.
  1. K dôležitým faktorom patrí aj dispozícia kancelárskeho priestoru. Kancelársky nábytok je totiž potrebné prispôsobiť veľkosti a tvaru miestnosti, ako aj počtu ľudí, ktorí budú v miestnosti pracovať. Kancelársky nábytok musí byť v prvom rade praktický, funkčný a z kvalitných materiálov.
  1. Pri rozmiestňovaní nábytku v kancelárii nesmieme zabúdať na dostatočné osvetlenie a aj správnu pozíciu pracovných stolov a okien, pretože dostatok denného svetla je veľmi dôležitý. Kancelársky nábytok vždy rozmiestňujeme uvážene tak, aby zostali zachované prirodzené pracovné aj komunikačné zóny.
Kancelársky nábytok

Kancelársky nábytok – v jednoduchosti je krása

Kancelársky nábytok – na prvom mieste je kvalita

Kancelárske stoličky

Pohodlné kancelárske stoličky – Drevona

Základom kancelárskeho nábytku pre domácu, ale aj firemnú kanceláriu je vždy pracovný stôl a stolička. Tie totižto počas nášho pracovného času využívame najviac. Práve preto potrebné venovať ich výberu dostatok pozornosti.

Kvalita by mala byť najdôležitejším faktorom hlavne pri výbere kancelárskej stoličky či kresla. Je totižto lepšie predchádzať zdravotným problémom s chrbticou tým, že siahnete po naozaj kvalitných a moderných kúskoch, ktoré majú nastaviteľnú výšku sedenia, operadiel, ale aj opierky chrbta či hlavy.  Stolička i kreslo by mali byť vždy na kolieskach a rovnako aj pracovné regále či kontajnery, ktoré sú na kolieskach, sú veľmi praktickým vybavením každej kancelárie.

V práci a teda v kancelárii väčšina ľudí trávi podstatnú časť dňa, je preto naozaj dôležité ako vyzerá a aj to, ako sa v nej cítime. Netreba zabúdať, že pracovné prostredie vplýva aj na pracovný výkon.