Kapverdské ostrovy dovolenka – nikdy nezabudnete!

Neviete kam vycestovať za letnou dovolenkou tento rok? Čo keby ste navštívili Kapverdské ostrovy, ktoré sa svojou krásou vyrovnajú dokonca aj neďalekým Kanárskym ostrovom? Rozdiel medzi nimi je len ten, že zatiaľ čo Kanáre sú turistami doslova preplnené, Kapverdské ostrovy ešte nie sú tak veľmi poznačené turizmom. Preto sa po plážach budete môcť prechádzať a celkovo budete mať omnoho väčšie súkromie. Kapverdské ostrovy dovolenka však toho ponúka ďaleko viac, než len súkromie. Rozprávkové pláže, unikátne ostrovy sopečného pôvodu, priezračné more, dychberúci podmorský svet, ale aj panenskú prírodu, milých ľudí a pod.

Kapverdské ostrovy dovolenka

Kto by toto nechcel zažiť.

Kapverdské ostrovy dovolenka – ktorý ostrov je naj?

Kapverdy tvorí 15 menších, ale aj väčších ostrovov, ktoré spája najmä sopečný pôvod a unikátne prostredie. Kapverdské ostrovy dovolenka preto bude pre vás zážitkom a môžete navštíviť hneď viacero z ostrovov. Ten najnavštevovanejší je bezpochyby ostrov Sal. Je označovaný aj ako slnečný ostrov a to kvôli tomu, že na ňom svieti slnko až neuveriteľných 350 dní v roku! Čakajú tu na vás aj kilometre piesočnatých pláží a skvelé podmienky pre vodné športy a surfovanie. Nemenej zaujímavý je aj ostrov Santiago, kde sa nachádza aj hlavné mesto Kapverdských ostrovov Praia, ale aj úchvatný ostrov Boavista s nepoškvrnenou prírodou, bujnou vegetáciou, farebnými koralmi, morskými korytnačkami a inými prírodnými skvostmi. Za návštevu však stojí aj ostrov Fogo, Maio, Santo Antao či Sao Vicente.

Kapverdské ostrovy dovolenka

Slnko tu svieti počas celého roka.

Kapverdské ostrovy dovolenka – kedy je vhodné vycestovať?

Kapverdy sú miesto, kde slnko svieti takmer počas celého roka, preto sa nemusíte báť, že by vám počas vašej dovolenky nevyšlo počasie. Kapverdské ostrovy dovolenka vám zaručí teploty vzduchu od 25 do príjemných 30 stupňov. A to bez ohľadu na to, či vycestujete v júni alebo hoci aj v decembri. Teploty sú počas roka takmer nemenné, rovnako aj teplota mora, ktoré má príjemných 25 stupňov. Priaznivé klimatické podmienky a stálosť počasia sú teda silnou devízou ostrovov. A preto bude Kapverdské ostrovy dovolenka patriť medzi tie najslnečnejšie a zároveň aj najkrajšie – len si prosím nezabudnite pribaliť plavky!