Kardigan je must have!

Je štýlový, elegantný a hodí sa takmer k čomukoľvek. Kardigan nesmie chýbať v žiadnom dámskom šatníku a to bez ohľadu na to, či máte 20 alebo hoci aj 60 rokov. Tento univerzálny kúsok oblečenia premení aj ten najnudnejší look na niečo nevšedné a nápadité, nehovoriac o tom, že je aj veľmi praktický. Úžasné na ňom je najmä to, že sa hodí každej žene. Vysoká a štíhla, ale aj útla s nejakým tým kilom navyše, mladá či žena v zrelom veku a dokonca nezáleží ani na tom, či ste milovníčkou elegantnej alebo voľnočasovej módy. Kardigan z vás urobí hotovú kráľovnú, jediné čo potrebujete, je vedieť ho vhodne skombinovať s ostatným oblečením a doplnkami.

Kardigan1

Štýlový pletený kardigan v zimnom období

Jeden kardigan nikdy nestačí!

Dnes si už v obchodoch môžete vyberať z tisícoch rôznych prevedení, vďaka čomu môžete vyzerať každý deň inak. Kardigan môže mať milión podôb. Môže byť krátky, ale aj dlhý až po zem, tenký a vzdušný alebo naopak príjemne teplý z hrubej vlny, oversize, nariasený, s čipkou, opaskom a takto by sme mohli pokračovať snáď do nekonečna. Dôležité je najmä vybrať si taký, ktorý vyzdvihne vaše prednosti a zároveň skryje malé nedostatky. Musí vám sadnúť nielen strihom, ale aj veľkosťou a farbou a samozrejme mal by ladiť aj s ostatným oblečením vo vašom šatníku. Treba sa ale pripraviť na to, že jeden kardigan nie je nikdy dosť, preto ak vám v obchode padne do oka hneď viacero kusov, nenechajte ich tam visieť bez povšimnutia a urobte im miesto vo vašej skrini. Určite sa vám odvďačia!

Kardigan2

S elegantným zažiarite

Pletený aj do chladných zimných dní

Pravdou je, že kardigan sa ani zďaleka tak často nevyužíva v lete ako v prechodnom a zimnom období, kedy si bez neho nevieme predstaviť snáď ani jeden deň. Ja osobne milujem jeseň, čas, kedy sa dá oblečenie pekne vrstviť a kardigan pri tom rozhodne nesmie chýbať. Pekný top, džínsy, členkové čižmy a pletený kardigan v kombinácii s veľkým šálom a klobúkom vám zaručia, že sa bude za vami na ulici obzerať každá jedna hlava. Krásna je aj kombinácia obtiahnutých džínsov, lodičiek, trička s kardiganom a ako čerešnička na torte aj kožená bunda, ktorá to všetko „zaklincuje“ do dokonala. Určite sa ho nemusíte báť, pretože sa ľahko kombinuje s akýmkoľvek oblečením, tak smelo do toho!