Karibik: dovolenka pri mori

Čo si predstavíte keď počujete toto pomenovanie Karibik? Predstavivosť v tomto prípade môže byť pestrá. Vo väčšine prípadov by ale prevládalo more, piesok, slnečné lúče, rum a Jack Sparrow. Majestátne karibské vody sú totiž jeho rajónom pri jeho plavbe loďou. Karibik poskytuje množstvo miest, ktoré sú viac ako ideálne pre skvelú dovolenku. Navštíviť môžete množstvo ostrovov pričom každý z nich má čo ponúknuť.

karibik

Karibik je rajom na zemi.

Karibik – Čarokrásna Kuba

Dovolenka na Kube sa bude niesť v úžasnej atmosfére 50. rokov, ktorú doplnia dobové autá domorodcov, v ktorých vás radi prevezú. Samozrejme za poplatok. Kuba sa pomaličky transformuje do novodobého sveta. Je dosť možné, že o niekoľko rokov už nebude vyzerať tak ako dnes. Kuba je centrum kvalitných cigár a rumu, ktorého je tu naozaj množstvo druhov. Na Kube nájdeme kontrasty na každom rohu. Napríklad v prípade ubytovania. Hotely na Kube sú luxusné pričom si dokážete nájsť naozaj kráľovskú izbu alebo úplne jednoduchý privát kde ste rád, že ste rád. Kuba je návyková a je dosť možné že sa na ňu čoskoro vrátite. Rovnako si ju obľúbil Ernest Hemingway, po ktorého stopách môžete putovať tiež.

karibik

Keď íst na Karibik, tak nesmiete zabudnúť navštíviť Kubu.

Jamajské rytmy

Jamajka je tretí najväčší ostrov v Karibiku. Je centrom reggae, rumu a celkom isto tu natrafíte na konope. Jamajskou ikonou je každému známy Bob Marley. Na celkom ostrove sa bez problémov dohodnete po anglicky. Počasie na Jamajke je tropické, pričom sú tu pomerne časté búrky. Bezpečnostná situácia je dobrá, svoj kufor ale majte vždy na očiach. O pobreží Jamajky sa hovorí ako o jednom z najkrajších v Karibiku. Isto nebudete ľutovať.

karibik

Karibik ponúka aj takéto krásne pláže.

Malé veľké Portoriko

Portoriko sa rozprestiera na najmenšom súostrovím v oblasti. Územie patrí USA. Portoriko si zaslúži byť na zozname miesto, ktoré chcete aspoň raz v živote navštíviť. Ekonomické a pre nás hlavne kultúrne centrum Portorika je prístavné mesto San Juan. Lákadlom sú krásne pláže a príjemne more. V okolí sa organizujú výlety do okolitej prírody a národných parkov. Program si viete obohatiť aj o príjemnú rybačku.