Keď šašovia zabávajú a liečia zároveň alebo pozitívne účinky liečby smiechom

Život v dnešnej dobe je pomerne náročný, plný stresu, vysokých nárokov, naháňania sa a rýchleho životného tempa, čoho následkom sú potom mnohé menej vážne, ale aj vážne ochorenia, depresie, nespavosť či syndróm vyhorenia. Na tom, ako dnes svet funguje, asi príliš veľa nezmeníme, je však veľmi dôležité vedieť vypnúť, uvoľniť sa, zabávať sa, relaxovať aktívne aj pasívne a nato máme dnes už možností viac než dosť. Že povinnosti treba kompenzovať radosťou, humorom a smiechom vedeli ľudia už veľmi dávno a tak boli napr. šašovia bežnou a veľmi dôležitou súčasťou kráľovských dvorov a k liečbe smiechom by sme mali aj dnes pristupovať oveľa častejšie, veď rôzne veselé divadelné predstavenia, cirkusy, šašovia, klauni alebo kvalitné umelecké programy nielen pre deti, ale i dospelých sú tu pre nás i v dnešnej dobe. Stačí si len nájsť čas a vyraziť za zábavou, prípadne môže aj zábava vyraziť  priamo za vami na súkromnú akciu pre blízkych a priateľov.

šašovia

Šašovia môžu byť aj ženy

Narodeninová párty a iné akcie

Šašovia a narodeninová párty jednoducho patria k sebe a najmä v prípade detských osláv sú šašovia a ich vystúpenia, pesničky, žartíky, balónové kúzla a súťaže veselým spestrením celej akcie, ktoré ocení každé dieťa. Osvedčili sa aj na firemných podujatiach, ako je napr. MDD, pri rôznych akciách v materských školách a detských centrách a určite by nemali chýbať ani na žiadnom karnevale.

šašovia

Boli preukázané pozitívne účinky pri liečbe vďaka šašom

Šašovia a klauni liečia detičky aj v nemocniciach

O tom, že smiech skutočne lieči, vedia svoje aj detičky v nemocniciach. Šašovia a klauni s červenými nosmi totiž prichádzajú rozveseliť a zabaviť aj ich. Vyčariť deťom úsmev na tvári a spríjemniť  im tak čas trávený v nemocnici, ktorý práve tam plynie tak veľmi pomaly, je ich hlavným a veľmi krásnym poslaním. Verte v živote každého z nás to skutočne funguje „smiech a objatie majú jednoducho čarovnú moc“. Šašov nájdete aj TU.