Keňa a jedinečné safari, podmorský svet i kuchyňa

Pod pojmom dovolenka si mnohí predstavujú vylihovanie na pláži, opaľovanie sa a kúpanie po celý deň. No stále viac ľudí vyhľadáva destinácie, ktoré sú niečím zaujímavé a výnimočné, nielen pre ich nekonečné dlhé pláže a priezračne čisté more. Kde môžu objavovať krásy krajiny a vidieť to, čo bežne nie je možné. Pokiaľ teda patríte medzi tých dobrodružnejších a máte radšej aktívny oddych, je pre vás Keňa to pravé miesto na dovolenku.

Keňa

Keňa je výborné miesto na dovolenku.

Keňa

Keňa leží na východnom pobreží Afriky, má veľkú klimatickú a geografickú rôznorodosť, vďaka čomu má variabilnú klímu. Priemerná teplota sa po celý rok pohybuje medzi 29-34 st. Na severe a severovýchode sú horúce a suché púšte a na pobreží je vlhko a horúco. Dve tretiny Keňe tvoria polopúšte a púšte. Hlavným mestom je Nairobi, ich národným jazykom je swahilčina.

Keňa

Keňa a jej hlavné mesto Nairobi.

Keňské safari

Keňa je veľmi obľúbenou a vyhľadávanou najmä pre jej Safari destinácie, ktoré sú skutočne výnimočné a určite patria k dobrodružstvám, ktoré sa oplatí zažiť. V národných parkoch môžete vidieť stáda pakoní, zebier, nosorožce, slony, levy, býky, žirafy, leopardy, antilopy a mnoho ďalších vzácnych druhov zvierat. Medzi najznámejšie národné parky patria Amboseli, Masai Mara, Tsavo a národný park v Nairobi. Najlepšie obdobie na Safari je v mesiacoch január-február, alebo jún-september, vtedy je totiž suché počasie, nie obdobie dažďov.

Keňa

Keňa a jej podmanivé Safari.

Keňa – podmorský život a pláže

Ak patríte k milovníkom podmorského života určite nevynechajte Watamu, kde môžete obdivovať všetko čo sa podmorského života týka a čo k nemu patrí. Sú tu neskutočné podmienky na športové aktivity ako potápanie a šnorchlovanie. Keňa má samozrejme aj množstvo neuveriteľných pláži, na ktorých si môžete vychutnať dokonalú dovolenku a oddych. Tými najznámejšími sú Diani beach, Malindi beach, Nyali beach, Bamburi beach, Tiwi, Schanzu, Vipingo, Gazi beach, Kikambala, Shelly beach, Kenyatta beach. Je ich naozaj veľa, nie sú preplnené turistami a každá z nich je jedinečná a má svoje čaro.

Keňa

Bohatý podmorský svet a Keňa sú neodlučiteľné.

Tradičné pokrmy

Gulička z kukuričnej múky ochutená mliekom s kúskami mäsa a zeleniny patrí k tradičným pokrmom keňskej kuchyne a jej názov je ugali. Sambusa je zase zapečená zelenina a mäso v ceste. Pre milovníkov pikantného sú krevety pili pili a veľkou pochúťkou je aj wali, čo je ryža zmäknutá v kokosovom mlieku.