Keramické obklady do kuchyne každého typu

Rastúci trend dekoratívnych kuchýň s nástennými maľbami a rôznymi dekoratívnymi obkladmi sa stáva skôr štandardom než luxusom. Obklady do kuchyne sú jednou z najpopulárnejších domácich premien kuchyne pri rekonštrukcii a pri rôznych obnovách interiéru. Vzostupom popularity kuchynských ostrovčekov a barových pultov v kuchyni, obklady sa používajú nie len na kuchynskú linku, ale taktiež na ostrov a barový pult.

obklady do kuchyne

Mozaikové obklady do kuchyne vytvoria kúsok umenia vo vašej kuchyni

Prečo sú keramické obklady do kuchyne ideálnou voľbou?

Existuje veľa typov obkladov – materiálových aj dizajnových či štýlových. Kameň, sklo a dokonca aj kov sa už v dnešnej dobe vyskytujú vo forme kuchynských nástenných obkladov. Napriek tomu však, žiadne z nich sa nevyrovnajú keramickým obkladom do kuchyne. Keramické obklady sú trvácne, odolné voči vysokej teplote, proti vlku a vode, a môžu byť vyrobené v rôznych štýloch, rôzneho dizajnu, aby sa hodili do každého interiéru každej kuchyne. Keramické obklady do kuchyne sa tiež ľahko čistia od rôznych nečistôt, prachu a zvyškov jedla.

obklady do kuchyne

Keramické, sicílske a ručne maľované obklady

Dizajn a typy kuchynských obkladov

Keď príde na dizajn obkladov do kuchyne, vaša predstavivosť predstavuje limit. Ak túžite po jemnejšom, prírodnom vzhľade, keramické obklady do kuchyne nájdete v imitácii kameňa, alebo v prírodných neutrálnych farbách. Ak sa vám páčia kontrasty a odvážnejšie farebné kombinácie a vzory môžete si zvoliť napr. mexické terazzo obklady, ktoré pridajú slávnostnú Juhozápadnú „príchuť“ vašim kuchynským stenám. Saltillo obklady sa používajú zväčša na kuchynskú podlahu, no zriedka nájdete aj obklady na stenu a dodajú vašej kuchyni jemnejší, teplejší pocit. Mozaikové obklady do kuchyne zo skla, kovu alebo keramiky (prípadne ich kombinácie) môžu premeniť každú kuchyňu na majstrovské dielo. Z mozaikových obkladov sa totiž dajú vytvárať rôzne obrazce, nápisy a podobne. Veľmi populárne sú tiež portugalské bielo-modré obklady do kuchyne, prípadne sicílske obklady, ktoré sú špecifické tým, že každá jedna dlaždica je iná od druhej, sú farebné a častokrát ručne maľované. Takéto typy obkladov sa najlepšie hodia do rôznych vidieckych alebo letných kuchýň.