Keramický drez, ktorý nič nepoškriabe

V poslednej dobe šiel do predajného popredia práve keramický drez. A nie je to náhoda! Možno sa vám javí ako krehký a ľahko rozbitný, no ani netušíte, ako sa mýlite. Nevídaný jagot, jednoduchá údržba, obrovská ponuka farebných prevedení, ale predovšetkým odolnosť proti vysokým teplotám a škrabancom. Týmito a ďalšími vlastnosťami oplýva keramický drez do kuchyne. Poďme sa na nich pozrieť bližšie.

keramicky drez
Keramický drez je z kvalitného materiálu, ktorý sa tak ľahko nerozbije

Keramický drez má silný pancier

V kuchyni sa vždy hodí mať odolného a spoľahlivého pomocníka. Keramický drez síce pôsobí krehko, no je odolný voči prasknutiu i škrabancom. Nerozbije sa a jeho povrch nepoškodí ani pád panvice, či inej kuchynskej pomôcky do vaničky. Nepriateľom si je len on sám – v prípade, že používate keramické nože si dávajte pozor, aby ste ho nepoškrabali.

Nevyniká len vďaka odolnosti voči škrabancom ale je odolný aj voči vysokým teplotám – až do 280 °C. Hrnce z horúcej platničky môžete teda bez obáv uložiť do drezu. Vďaka jeho odolnosti voči horúcim kvapalinám a kyselinám sa jeho používanie vyplatilo aj v chemických laboratóriách.

Ako vidíte, tento materiál znesie naozaj veľa. Báť sa nemusíte ani o zmenu farby – dokonca aj keď je vystavený priamemu slnečnému žiareniu. Vďaka jeho hladkému uzavretému povrchu a PuraPlus vrstve sa na jeho povrchu neusadia žiadne nečistoty – či už ide o jedlo alebo pitie -a teda nevnikne ani do jeho materiálu. Jeho starostlivosť je teda nulová. Nečistôt sa zbavíte jednoducho vďaka obyčajným čistiacim prostriedkom a špongii. Ako sme už spomenuli, jeho materiál sa vôbec nepoškodí a jeho farba zostane zachovaná.  

keramicky drez
Keramický drez je odolný voči nečistotám

Ak žijete v regióne, ktorý disponuje tvrdšou vodou, môžu sa na povrchu objaviť usadeniny vodného kameňa – tie však bez problémom odstránite vhodným prípravkom. V prípade mastnôt vám odporúčame zakúpiť si špeciálny čistič, ktorým prijmete drez žiariť.

Keramický drez a jeho celkový vzhľad

Ak sme vás už presvedčili o jeho praktických výhodách, poďte sa s nami ďalej pozrieť ako ho zakomponovať práve do vašej kuchyne. Dôležitý je farebný odtieň. Neodporúčame kombinovať granitové batérie a keramický drez. Finálny výsledok by sa vám nemusel úplne páčiť. Dajte radšej na našu radu a vyberte si metalické, chrómové alebo nerezové batérie.

Drez môžete skombinovať či už s moderným ale aj tradičným štýlom vašej kuchyne.