Kinetický piesok je skvelá hračka na rozvíjanie jemnej motoriky

Pri kupovaní hračiek pre naše ratolesti si želáme, aby sa pri hraní deti niečo naučili. Rozvíjanie jemnej motoriky, vnímanie hračiek, vyvíjanie intelektu… to všetko sú kritériá, ktoré by nám hračky mali zabezpečiť. Je teda dobré sledovať aj iné vlastnosti, ako len zábavnú funkciu hračiek. Spojenie fyziky a budovania jemnej motoriky by sme našli v kinetickom piesku. Kinetický piesok je totiž hračka, ktorá naše deti učí vnímať molekuly piesku, a hoci by sa  pri počutí názvu ,,kinetický piesok“ zdalo, že narobí neporiadok, opak je pravdou.

kinetický piesok

S kinetickým pieskom si užijete veľa zábavy.

Piesok, ktorý sa ,,leje“

Mušle, ktoré sa do hmoty s pieskom pridávajú, zaručia neustálu vlhkosť, vďaka čomu je piesok dobre tvarovateľný. Môžete ho vaľkať, vytvárať z neho rôzne tvary, rozpučiť ho a zasa dať dokopy. Nie je to klasická plastelína, aj keď z nej môžete vytvarovať či vykrojiť rôzne tvary. Pokojne si s deťmi postavte napríklad figúrky celej rodiny alebo kvety či iné tvary.  Jeho hlavnou vlastnosťou je, že drží pokope. Hoci by sa zdalo, že kinetický piesok bude sypký, jeho konzistencia vás prekvapí. Mnohí opisujú kinetický piesok ako piesok, ktorý sa ,,leje“. Vďaka tomu po hre nezostane ani zrnko piesku na podlahe či na stole. Aj oblečenie vašich detí zostane čisté. Preto sa môže stať obľúbenou hračkou nielen pre deti ale aj pre ich rodičov, ktorí nemusia mať oči všade a kontrolovať čistotu detskej izby. Táto hračka je hebká a príjemná na dotyk.

kinetický piesok1

Veľká sada s kinetickým pieskom na množstvo zábavy.

Kinetický piesok v rôznych farbách

Hoci sa najčastejšie vyskytuje v klasickej pieskovej farbe, vyrába sa aj vo farebnom prevedení. Žltá, modrá, červená, zelená či hnedá hmota vám pomôžu vymodelovať rôzne zábavné tvary. Hru s kinetickým pieskom si užije jednoducho každý. Klasické hračky pre deti môžete vymeniť alebo podporiť aj takouto vnímavou hračkou, ktorá hrám vašich detí dodá ešte viac fantázie. Pomocou kinetického piesku sa deti učia rozvíjaniu priestorového myslenia, a tak im to môže pomôcť aj pri úlohách z matematiky. Táto hračka je skrátka úplne cool.