Klauni alebo nekoneční komedianti

Čo si predstavíte keď niekdo spomenie klauna? Zábavnú postavičku s veľkým úsmevom, farebným klobúkom a červeným nosom? Klauni a šašovia môžu mať veľa podôb. Základom je aby boli oblečení čo najzábavnejšie. Napríklad pomocou obrovských topánok, ktoré vyzerajú vskutku komicky. Často majú na svojom oblečení rôzne záplaty, čísla alebo aj kvety. Tieto vzory posobia často veľmi rušivo. Klauni ale nemusia byť nutne pestro-farebný. Niekedy stačí iba kombinácia troch farieb ako biela, červená a čierna. Pointa ale ostáva. Rozveseliť obecenstvo každého veku.

Klauni

Perfektná zábava.

Zábavné predstavenie

Predstavenie klauna spočíva predovšetkým v neverbálnej komunukácií. Rečou teľa, mimikou a gestami. Šašo tiež môže vydávať rôzne zvuky pre dotvorenie situácie. Klaun može riešiť nejaký problém, alebo sa ocitnúť v určitej situácií, ktorú sa pokúša riešiť svojským zábavným spôsobom. Šašo ale tiež vie recitovať rôzne básničky, robiť zábavné triky, hry, alebo modelovať zvieratká z balónikov. Najväčšiu zábavu budú mať samozrejme deti. Tie môžu byť do programu aktívne zapájané. Základom je detská naivita. Emócie a iskričky v očkách detičiek na seba nenechajú dlho čakať. Ak počujete o vystúpení v ktorom bude mať hlavnú úlohu klaun, nemusí ísť výhradne len o detskú záležitosť. Rovnako ako dobrý kúzelník, aj dobrý klaun dokáže pobaviť aj starších divákov. Dospelák vníma danú situáciu s väčším nadhľadom. Klaun teda musí byť oveľa skúsenejší a tvorivejší ako pri deťoch.

Klauni

Zabavia sa nielen deti, ale aj dospelí.

Klauni aj dnes

Ak ste si mysleli, že vystúpenie klauna sa už dnes nenosí, nemáte celkom pravdu. Klaun je výborný nápad na detskú narodeninovú oslavu alebo akciu. Je to forma zážitkového darčeku. Samozrejme sa dá vidieť aj na školách, školkách alebo v divadle. Klauna ale môžete jednoducho zabezpečiť aj na vašu firemnú akciu, kde sa veľmi dobre postará o menšie ratolesti. Na internete sa dajú jednoducho objednať rôzni klauni. Ľahko si zabezpečíte presný čas aj miesto konania. Je dobré prezrieť si vopred predošlé referencie aby ste si vybrali toho najlepšieho.