Kĺbová výživa pre psov pozitívne vplýva na ich zdravie

Kvalitná a zdravá strava, primeraná výživa či dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a v prípade potreby aj dopĺňanie niektorých vitamínov či minerálov výživovými doplnkami – to všetko sú veci, ktoré osožia nielen zdraviu človeka, ale aj zvieratám. Je preto veľmi dôležité dbať nielen na to, čo konzumujeme my, ale aj na to, čím kŕmime našich štvornohých miláčikov. Už dávno totiž neplatí, že psík má slúžiť ako odpadkový kôš a dojedať zvyšky, ktoré po nás zostali alebo potraviny po záruke, ktoré nám je ľúto vyhodiť a ani rozmaznávaním sladkosťami mu príliš dobrú službu neurobíte. Každý psík ma dostať správnu výživu v podobe kvalitného granulovaného krmiva zvoleného primerane jeho veku (napr. seniori, šteniatka), vzrastu aj zdravotnému stavu a zabúdať by sme nemali ani na výživové doplnky, ako je napr. kĺbová výživa pre psov.

kĺbová výživa pre psov

Kĺbová výživa pre psov je dôležitá pre zdravie psa.

Kĺbová výživa pre psov ako prevencia alebo aj nevyhnutnosť

Kĺbová výživa pre psov je dostupná pre psov každého veku od šteniatka až po seniorov. Práve u šteniatok a mladých psíkov slúži kĺbová výživa pre psov ako účinná prevencia vzniku rôznych kĺbových ochorení, na ktoré práve psy často trpia a rozhodne jej prevenčný význam netreba podceňovať. Neskôr, keď sa už nejaké problémy či ochorenia vyskytnú, je podávanie kĺbovej výživy už takmer nevyhnutnosť, tu však už treba užívať kĺbovú výživu pre psov na základe konkrétnej diagnózy ochorenia a podľa odporúčania veterinára.

kĺbová výživa pre psov

Na prevenciu pred chorobami sa používa kĺbová výživa pre psov.

Kedy je ešte kĺbová výživa pre psov veľmi dôležitá?

Podávanie kĺbovej výživy pre psov je mimoriadne dôležité nielen v období rastu a pri ochoreniach pohybového aparátu, ale aj pri každej zvýšenej záťaži napr. v prípade gravidity u sučiek, pri nadváhe, obezite, zvýšenej športovej aktivite alebo pri pooperačných a poúrazových stavoch. Tak ako sebe doprajeme dobré veci či rôzne darčeky, doprajte aj svojmu psíkovi len to najlepšie a kĺbová výživa pre psov dobrá rozhodne je, pretože dokáže výrazne ovplyvniť kvalitu života psíkov aj vo vyššom veku.