Zaslúži si kompostér do kuchyne vašu pozornosť? Rozhodne áno!

Kompostovanie nie je žiadna novinka. Je to činnosť, ktorej sa venuje skutočne mnoho ľudí. Je pravda, že k svojej obľube sa teší najmä medzi obyvateľmi obcí, ktorí disponujú záhradou, ale svoju pozornosť si zaslúži aj medzi obyvateľmi miest žijúcich v panelákoch. Kompostovanie nie je výhradne o tom, že pri správnej realizácii dochádza k tvorbe kvalitného hnojiva, ktoré ľudia v záhrade následne využijú. Dôležitým aspektom, na ktorý netreba zabúdať je fakt, že kompostovaním dochádza k znižovaniu vyhadzovaného odpadu v smetných nádobách. Vďaka tomu sa redukuje množstvo odpadu, ktorý sa vyváža na skládky. Z toho nám v jednoduchosti vyplýva to, že táto aktivita prispieva k ochrane životného prostredia znižovaním množstva skleníkových plynov v atmosfére. Ak teda patríte medzi ľudí, ktorí sa s ochranou životného prostredia stotožňujú a bývajú v byte, kompostér do kuchyne by vám rozhodne chýbať nemal.

kompostovanie
Pri kompostovaní dbajte hlavne na 4 základné pravidlá – veľkosť bioodpadov, surovinová skladba, vzduch a vlhkosť.

Dizajn, ktorý vás očarí

Kompostér do kuchyne si rozhodne nepredstavujte, ako nevkusnú nádobu plnú banánových šupiek a nepríjemného hnilobného zápachu. Veľkou výhodou interiérových kompostérov je v mnohých prípadoch vkusné a dizajnové prevedenie v rôznych veľkostiach, vďaka ktorým si ho môžete umiestniť buď na zem alebo priamo na kuchynskú linku. Možno vám v súvislosti s prítomnosťou tohto nového kuchynského doplnku behajú po rozume pochybnosti týkajúce sa zápachu. Avšak, nemusia. Pri správnom kompostovaní sa nemusíte obávať akéhokoľvek nepríjemného zápachu šíriaceho sa po vašej kuchyni, či celom byte.

kompostér do kuchyne
Kuchynský kompostér určite zapadne aj do vašej kuchyne.

Kompostér do kuchyne ako neodmysliteľná súčasť vašej domácnosti

Ani by ste neverili, koľko množstvo biologického odpadu dokáže priemerná domácnosť vyprodukovať. V niektorých prípadoch to môže byť až 50 % z celkového odpadu. Kompostovanie je skvelou voľbou, vďaka ktorej rýchlo a jednoducho dokážete toto množstvo zredukovať. A nejde pritom o jednorazovú záležitosť. Preto je potrebné mať na pamäti aj to, že keď si kupujete kompostér do kuchyne, kupujete si skvelú pomôcku, vďaka ktorej budete pozitívne ovplyvňovať životné prostredie na pravidelnej báze. Nie len spočiatku. Kompostovanie si jednoducho vašu pozornosť zaslúži a keď zistíte, že už tak často nechodíte vynášať smeti, bez kuchynského kompostéra si svoj život už nebudete vedieť predstaviť.