Konferenčný stolík ako neoddeliteľná súčasť obývačky

Konferenčný stolík je už neoddeliteľnou súčasťou každej obývacej izby. Či už veľký a priestranný alebo v duchu minimalizmu vhodný do menších priestorov, v obývacej izbe by proste nemal v žiadnom prípade chýbať. Je nie len že zaujímavým dizajnovým doplnením sedačky, ale aj skvelým praktickým pomocníkom.

Kde inde by sme predsa servírovali kávu či čaj a malé občerstvenie pre našu návštevu, ak nie práve na konferenčný stolík? Kde inde by sme si položili rozčítané noviny či diaľkový ovládač? Nehovoriac o tom, že v poslednej dobe už konferenčný stolík plní i úlohu jedálenského stola. Niektoré dni sú totižto príliš hektické na to, aby sme stíhali ešte aj prestieranie a stolovanie pri veľkom jedálenskom stole a tak to radšej riešime rýchlou večerou pri konferenčnom stolíku a pri sledovaní televízie.

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík dyhovaný – Drevona

Konferenčný stolík a jeho vlastnosti

Práve preto, ak si vyberáte nový konferenčný stolík do obývačky, mali by ste jeho výber dôkladne zvážiť. V prvom rade ide o jeho rozmery, aby sme ho mohli umiestniť pred našu sedačku, aby nám poskytoval dostatok priestoru, ale zároveň, aby nám aj nezavadzal pri prechádzaní okolo sedačky. Ďalšími dôležitými vlastnosťami je výška či materiál, z ktorého je konferenčný stolík vyrobený. Napr. sklenené konferenčné stolíky sú síce veľmi vkusné a dizajnovo zaujímavé, avšak do domácnosti s malými deťmi by sme ich radšej neumiestňovali. Takisto treba zvážiť, či chceme konferenčný stolík hranatý alebo oválny, či by sa nám (ne)zišla aj polička na odkladanie umiestnená pod ním a pod.

Konferečný stolík

Moderný konferenčný stolík

Nie len jeden!

Novinkou v oblasti konferenčných stolíkov sú aj tzv. mini konferenčné stolíky, ktoré sa stávajú nie len súčasťou obývacích izieb, ale aj priamo sedacích súprav. Totižto, spolu s tým, že aj rozmery, ktoré majú sedačky, sa výrazne zväčšili, objavila sa aj potreba mať nie len jeden ale hneď viac konferenčných stolíkov, pričom vždy aspoň jeden konferenčný stolík je umiestnený priamo pri opierkach sedačky. Ak teda plánujete kúpu veľkej sedačky do obývačky, určite by mal byť pri nej umiestnený aj vhodný konferenčný stolík.