Konštrukcie priemyselných brán sa líšia

      Priemyselné brány sa výrazne líšia od produktov, s ktorými sa stretávame pri bytových nehnuteľnostiach alebo v domácich garážach. Aj keď ich základná úloha je podobná. Majú chrániť daný objekt pred neoprávneným vstupom. Priemyselné brány sa inštalujú predovšetkým do hál, skladov, priemyselných parkov alebo hangárov. Ich rozmery sú väčšie ako majú štandardné brány a často sa objednávajú a vyrábajú na mieru. Dobrá a spoľahlivá priemyselná brána sa väčšinou vyrába na zákazku s podrobným zvážením potrebných rozmerov.

priemyselna brana
Priemyselné brány sa inštalujú predovšetkým do hál, skladov, priemyselných parkov alebo hangárov.

Priemyselná brána má niekoľko funkcií

     Konkrétne realizácie výrobcov brán dokazujú, že každú, aj tú najneštandardnejšiu priemyselnú stavbu je možné uzavrieť estetickou pevnou bránou. Pochopenie potrieb priemyselných investorov umožňuje výrobcom vytvárať brány odolné voči tlaku vetra, čo má v prípade veľkoplošných objektov veľký význam. Všetky vlastnosti brány sú prispôsobené individuálnym očakávaniam zákazníkov. Priemyselná brána dokáže poskytnúť vynikajúcu tepelnú izoláciu, najvyššiu úroveň zvukovej izolácie a potrebné vetranie.

sklad brana
Priemyselná brána dokáže poskytnúť vynikajúcu tepelnú izoláciu.

Veľkorozmerné priemyselné brány

     Veľkorozmerné, špeciálne a akustické brány nie sú pre majstrov tejto profesie žiadnou prekážkou. Priemyselná brána priamo od výrobcu môže byť vyplnená trapézovým plechom, panelom alebo hladkým plechom.

    Flexibilný prístup, pochopenie potrieb zákazníka, práca s použitím masívnych materiálov a vysoko rozvinuté estetické cítenie. To sú ciele každého výrobcu brán na ktoromkoľvek trhu vo svete. Komplexná služba od merania až po montáž spojená s odborným poradenstvom je zárukou spokojnosti aj tých najnáročnejších priemyselných investorov.

Rôzne typy priemyselných brán

      Dobrá priemyselná brána sa musí vyznačovať predovšetkým solídnym spracovaním a prispôsobením sa špecifickosti zariadenia. V závislosti od veľkosti objektu a požiadaviek zákazníka sú výrobcovia brán schopní ponúknuť niekoľko spoľahlivých typov dverí pre priemyselné objekty. Pred konečným výberom sa oplatí zoznámiť sa s charakteristikami každého z nich.

     Priemyselné skladacie brány sú riešením určeným pre letecké hangáre, výstavné haly, obchodné centrá a moderné priemyselné haly. Priemyselné skladacie dvere vďačia za svoju obľubu spoľahlivej konštrukcii. Po otvorení sa krídla brány pohybujú v jednom alebo dvoch smeroch pod zvoleným uhlom vzhľadom na fasádu. Toto riešenie bude fungovať všade tam, kde sa treba vyhnúť dodatočnému zaťaženiu stropu.