Konvektomaty sú správnou investíciou pre vašu prevádzku

Konvektomaty sa stali vďaka svojej všestrannosti obrovským prínosom v kuchyni. Tieto zariadenia umožňujú podnikom prispôsobiť ich menu trendom bez nutnosti nákupu nového vybavenia. Poskytujú všestrannosť, pohodlie a najnovšie technológie v jednej jednotke. Každá prevádzka by naozaj mala zvážiť konvektomat a naučiť sa množstvo funkcií ktoré ponúka, aby ste zaistili, že z vašej jednotky vyťažíte maximum. Konvektomaty majú možnosť v rámci jedného prístroja pripraviť jedlo rôznymi spôsobmi. Okrem tradičných spôsobov varenia, ako je parenie, praženie, pečenie a grilovanie, poskytujú aj ďalšie rôzne funkcie prípravy jedál.

konvektomaty
Konvektomaty sú budúcnosťou moderných kuchýň

Zdravšie a chutnejšie

Nie sú to však len rôzne metódy varenia, prečo sú konvektomaty tak obľúbené a vyhľadávané. Znižujú tiež riziko krížovej kontaminácie, dokonca aj vtedy, keď varíte surové mäso a zeleninu v jednej jednotke. Cirkulácia a ventilácia prúdenia vzduchu udržujú potraviny a ich chute a vône úplne oddelené, ideálne napríklad pre prípravu kompletných anglických raňajok. Konvektomaty vám ušetria čas aj tým, že vám v kuchyni poskytnú pohodlie, vďaka čomu budete môcť variť rôzne druhy jedál s potešením a bez stresu. Či už ide o trendové jedlá, úsporu miesta alebo schopnosť meniť jedálniček, konvektomaty môžu byť prospešné pre každú kuchyňu rôznymi spôsobmi. Nastavenia a použitie konvektomatu si môžete prispôsobiť na mieru tak, aby fungoval pre vašu kuchyňu čo najlepšie teraz i v budúcnosti.

konvektomaty
Konvektomaty ponúkajú veľa možností a funkcií

Konvektomaty a ich ľahké čistenie

Čistenie je zvyčajne v kuchyni obávanou úlohou. Výrobcovia konvektomatov však mysleli aj na túto vec, a čistiace postupy týchto zariadení sú užívateľsky prívetivejšie, ľahšie a rýchlejšie. Výrobcovia vyrábajú konvektomaty s efektívnejšou a dostupnejšou samočistiacou funkčnosťou. Napríklad niektoré typy využívajú pokrokovú technológiu vstrekovania pary, ktorá uľahčuje prácu v čistiacom cykle s minimálnym vstupom obsluhy. Vďaka čisteniu v uzavretom okruhu a automatickému postupu riadenia výkonu vám jednoduchá technológia „ľahkého“, „stredného“ a „intenzívneho“ čistenia umožní predprogramovať cykly počas celého týždňa. To vám umožní venovať sa ďalším dôležitým úlohám vo vašej kuchyni.