Krátka strelná zbraň nielen na okrasu

Určite občas každému z nás napadne, či by si nemal kvôli určitým situáciám zabezpečiť svoju vlastnú obrannú zbraň. Dôvodov pre vlastnenie krátkej strelnej zbrane môže byť samozrejme viacero, často vyslovene osobných a individuálnych. Pokiaľ preferujete  obranné nosenie krátkej zbrane, potom treba začať s výberom druhu  samotnej zbrane. A postupne sa objavia aj také otázky, ako je kaliber zbrane, puzdro, strelivo a ďalšie doplnky potrebné každému, kto nemá v držbe krátku strelnú zbraň len na svoju okrasu.

krátka strelná zbraň

Krátka strelná zbraň sa používa aj na osobnú ochranu.

Krátka strelná zbraň ako nutná sebaobrana

Pokiaľ je vašim hlavným dôvodom pre nákup ostrej zbrane možnosť jej prípadného použitia v nutnej obrane, potom sú dôležité aj právne a morálne aspekty jej držby. Máte to vyriešené a zaoberáte sa už len technickými parametrami vašej budúcej zbrane? Prvým bodom je určiť si ako často chceme zbraň nosiť. Každý deň, často alebo len výnimočne pri nejakej konkrétnej príležitosti?  Ako často chcete so svojou zbraňou trénovať na miestnej streľnici? Koľko chcete alebo môžete mesačne minúť finančných prostriedkov? Aj náboje niečo stoja.

Prečo si vlastne kupujeme zbraň?

Dôvodov, prečo sa chceme stať vlastníkom krátkej strelnej zbrane je určite niekoľko. Pre niekoho to môže byť naplnením tajných túžieb z detstva či ranej mladosti. Pre mnohých to je každodennou nutnosťou vzhľadom k rizikám a náplni ich zamestnania. Niekoho láka športová streľba. Chce sa jej najprv venovať na amatérskej báze s vidinou neskorších osobných profesionálnych úspechov v športovej streľbe. Základným hľadiskom rozhodovania sa je teda účel, pre ktorý si zbraň vyberáme. Kombinácia prevažne športovej streľby a každodenného nosenia zbrane v puzdre sa vôbec nevylučuje.

krátka strelná zbraň

Krátka strelná zbraň sa používa aj v práci policajta.

Nová alebo použitá krátka strelná zbraň?

Pokiaľ ste si stanovil nejaký rozpočet na nákup zbrane, potom je určitým riešením nákup zbrane už použitej. Buď priamo od iného vlastníka, na inzerát alebo v niektorom špecializovanom obchode na predaj použitých zbraní a príslušenstva. Ak ste úplný začiatočník v tejto oblasti, poraďte sa s niekym omnoho skúsenejším.