Krav Maga pre deti a jej význam

krav maga deti

Krav Maga deti

Tento izraelský spôsob sebaobrany sa stále vyvíja a jednou z odnoží je aj Krav Maga pre deti. V komunite Krav Maga Global je tiež označovaná aj ako Krav Junior. Pokiaľ si myslíte, že pôjde o prípravu detí pre život v špeciálnych jednotkách a protiteroristických zložkách, tak to našťastie nie je pravda.

Aj keď má Krav Maga prívlastok efektívny spôsob sebaobrany vyvinutý z techniky boja z blízka pre špeciálne izraelské jednotky, pri Krav Junior je to našťastie postavené presne opačne. Teda sa jedná hlavne o to, aby toto trénovanie deti bavilo a nebrali to prioritne ako tréning, ale skôr ako atraktívnu hru.

Brániť sa musia vedieť aj deti

krav maga junior

Krav Maga junior

Pokiaľ si myslíte, že deti sa brániť nepotrebujú, tak žiaľ to v dnešnej dobe neplatí. Aj keď nežijeme v extrémne nebezpečnej dobe, je stále potrebné aby sa deti vedeli aspoň čiastočne brániť. Treba si totiž uvedomiť, že spôsobom obrany je aj správna reakcia. Pretože je jasné, že dieťa sa nedokáže efektívne a dlhodobo brániť pred dospelým útočníkom, ale niekedy stačí aj malá zmena správania a dokáže vďaka tomu značne znížiť rizikovosť situácie.

Pri potrebe sebaobrany nehovoríme však iba o obrane pri pokuse o únos, ale často aj pri fyzickej šikane alebo napadnutí skupinou iných detí. Vďaka Krav Maga sa deti naučia ako správne reagovať. Neznamená to, že sa z nich stanú nindžovia, ktorí ovládnu školský dvor, ale namiesto toho budú vedieť správne reagovať.

Krav Maga pre deti musí byť viac o hre

krav maga tréning

Krav Maga tréning

Výhodou Krav Junior je to, že celý koncept je postavený na princípe hier a zábavy, keďže deti sa prirodzene chcú hrať a je to pre ne najlepšia forma učenia. Tak aj tréningy sú postavené tak, aby Krav Magu nevnímali ako trénovanie, ale iba novú hru.

Práve vďaka tomuto prístupu je Krav Junior veľmi obľúbená a deti ju rady navštevujú. Veľkým plusom je aj to, že deti majú pohyb, pretože v dnešnej dobe už nemajú toľko pohybu ako potrebujú. Naproti tomu trénovanie Krav Maga im tento pohyb potrebný pre zdravý vývoj a vývin prinesie.

Tak prečo nespojiť príjemné s užitočným a neprihlásiť svoje dieťa aj na Krav Maga. Za skúšku nedáte nič, keďže prvé tréningy sú väčšinou na skúšku zadarmo.