Ktoré je najlepšie rádio do auta?

Už nedokážete počúvať svoje rádio v aute? Je zo starších sérií, nedisponuje dobrou kvalitou zvuku a o prídavných funkciách nemôže byť ani reč? Odporúčame vybrať si nové rádio do auta, pri ktorom okamžite zabudnete na to pôvodné. Vôbec pritom nemusí ísť o rádio z najnovšej generácie, stačí, že bude vybavené všetkým, čo za volantom aj reálne využijete. V neposlednom rade treba uvažovať o príjemnom a praktickom dizajne. Síce si poviete, že sa nechystáte pretŕčať rádio v autosalónoch, hodnotu vášho vozidla to celkom slušne navýši. V nasledujúcom texte vám pomôžeme zorientovať sa, ktoré rádio do auta patrí k tým najlepším. 

rádio do auta
Rádio do auta VW

Čím by malo disponovať moderné rádio do auta? 

Dnes si už ani v aute nevieme predstaviť, že by sme boli obmedzovaní v dostupnosti k informáciám. Nielen pre mladých, aj ale pre starších vodičov je už jednou z hlavných podmienok vysokorýchlostný internetový modul. Zatiaľ čo jedno rádio do auta ešte vyžaduje pripojenie k internetu, na iných to už po inštalácii vlastnej SIM karty nie je potrebné. Takisto sa za volantom zameriavame na neobmedzené zdroje pre mapy, trasy, na aktuálne informácie o dopravnej situácii. Výhodou je, keď vaše nové rádio pracuje s akýmkoľvek formátom a okrem výkonného vstavaného rádia vás poteší aj kvalitným televíznym tunerom.  

rádio do auta
Rádio do auta Toyota

Aj na tom si dajte záležať!  

O čom sa málo hovorí v súvislosti s novými autorádiami, sú pozorovacie uhly. Za volantom sa totiž na obrazovku rádia nedívame priamo, ale z rôznych strán. To umožňujú nové matice, ktoré ani pri zväčšenom, neprirodzenom uhle nedeformujú farby a tie sa nám neprelínajú. Taktiež okrem veľkosti a tvaru displeja je dôležitá jeho odolnosť voči nízkym a vysokým teplotám. Treba si uvedomiť, že v uzavretom aute sú tieto hodnoty odlišné ako vonku. Zaujímavou a veľmi šetrnou vzhľadom na váš čas a pozornosť je aj podpora ovládania z volantu.  

Aby nedošlo k nedorozumeniam, vždy si pri novom rádiu do auta skontrolujte, či na inštaláciu nebudete potrebovať plastový rámik a ISO kabeláž.