Kuchyne a ich nové trendy v oblasti dizajnu

kuchyne drevona.skSte extravagantný typ osobnosti, ktorý sa nebojí nových výziev, netradičných kombinácií a hlavne miluje farby všade vôkol seba? Chystáte sa pustiť do zariaďovania novej kuchyne či idete prerábať starú? V tom prípade máme pre vás jeden nový typ v oblasti moderného dizajnu kuchýň, ktorý si zamilujete!

COLOUR RIOT – VDÝCHNITE DO SVOJEJ KUCHYNE ŽIVOT

Nový trend, ktorý doslova zahltil kuchyne všetkými farbami dúhy (a nie len tými) sa nazýva Colour riot. Jeho základom sú tie najšialenejšie kombinácie výrazných farieb a netradičných materiálov tak, aby sa skombinovali do jedného úžasného a dychvyrážajúceho celku. Ten v konečnom dôsledku vytvorí dokonalú harmóniu a hru farieb a to je na ňom to okúzľujúce.

kuchyne drevona.skAKÉ FARBY VOLIŤ DO KUCHYNE?

Z farieb by ste mali voliť rôzne odtiene žltej, modrej a ružovej – čím výraznejšie, tým lepšie. Čím lesklejšie, tým ešte lepšie. Toto sú jediné pravidlá, ktorých sa pri zariaďovaní kuchyne v štýle colour riot musíte riadiť. Všetko ostatné záleží len od vášho vkusu, estetického cítenia a farieb, v ktorých sa budete cítiť príjemne.

VZORY A FOTOGRAFIE? JEDNOZNAČNE ÁNO!

V tomto dizajne sú veľmi dôležitou zložkou aj vzory. Najobľúbenejšími pre kuchyne sú nesymetricky usporiadané štvorce, široké pruhy či geometrické vzory, ktoré vyvolávajú 3D efekty. Pokiaľ sa vám viac páčia napr. fotografické potlače steny, s dizajnom colour riot si to pokojne môžete dovoliť. Špeciálne vám odporúčame vytváranie rôznych koláží, napr. aj z vašich vlastných fotografií. Avšak, aj v prípade, že príliš neobľubujete rôznorodé vzory na stenách svojho bytu, pokojne vám postačia aj jednoduché kombinácie farieb bez akýchkoľvek vzorov.

ALTERNATÍVA RIOT COLOUR KUCHYNE AJ PRE MENEJ ODVÁŽNYCH

Pokiaľ sa vám tento štýl a jeho prevedenie pre kuchyne zapáčil, no nie ste natoľko odvážni, aby ste ho vyskúšali v jeho plnej kráse, potom vám odporúčame jeho „čistý“ a jednoduchší variant, ktorý spočíva v kombinácií extravagantne farebných stien s minimalistickým (bielym alebo šedým) nábytkom. Sme si istí, že správna kombinácia bielej, šedej a vašich obľúbených farieb docieli presne taký konečný efekt, aký si želáte.

kuchyne drevona.sk