Kuchynské linky do panelákovej kuchyne

Bývanie v panelákoch patrí už celé desaťročia k najdostupnejšiemu štandardu bývania, najmä vo väčších mestách a pre väčšinu ľudí sú práve panelákové byty prvou voľbou, ako si nájsť vlastnú strechu nad hlavou. Panelákové byty môžu mať rôznu dispozíciu a rozlohu, niekto si môže dovoliť komfortnejší 3 izbový byt s veľkorysejšou metrážou, iní sa musia uspokojiť aj s menšími 1- až 2- izbovými bytmi. Vo väčšine prípadov sú práve malé panelákové kuchyne, kúpeľne a toalety najslabšími článkami bývania v paneláku, preto je neraz potrebná aj rozsiahlejšia rekonštrukcia, ktorá je najlepším riešením, ako získať komfortnejšie bývanie. Ak však z akýchkoľvek dôvodov kompletná rekonštrukcia panelákového bytu neprichádza do úvahy, zamerajte sa aspoň na kuchyňu a pomocou menšej prerábky aj novej kuchynskej linky z nej vytvorte naozaj štýlový a pritom funkčný kuchynský priestor. Kuchynské linky, ktoré si vyskladáte podľa svojich predstáv aj do panelákovej kuchyne, vám v tom určite pomôžu.

kuchynská linka

I menšia kuchynská linka vám vie bohato stačiť.

Kuchynské linky do panelákovej kuchyne

Ako prvé odstráňte staré dosluhujúce zariadenie kuchyne vrátane skriniek, sporáka, obkladu či PVC podlahy a potom môžete začať plánovať a vymeriavať rozmery aj dispozíciu novej kuchynskej linky. Ak nechcete veľa sekať a prerábať, budete sa musieť pridŕžať už existujúcich prípojok a rozvodov v kuchyni, ale nezabudnite dať skontrolovať ich aktuálny stav a bezpečnosť. Kuchynské linky do menšej panelákovej kuchyne je najlepšie zvoliť v jednostrannom lineárnom prevedení a umiestniť ich pozdĺž jednej najdlhšej steny v kuchyni, prípadne zvoliť kuchynské linky do tvaru písmena L, kde už budú spotrebiče, ako napr. chladnička, priamo zabudované.

kuchynská linka

Krásna kuchynská linka ktorá sa skvelo hodí nielen do bytu.

Kuchynské linky v svetlých tónoch a ostatné doplnky

Nová kuchyňa a kuchynská linka musí byť premyslená do najmenšieho detailu. Aby bola skutočne funkčná, mala by mať po sebe ergonomický nasledujúce jednotlivé zóny, napr. zásoby, príprava, umývanie, varenie. A nezabudnite ani na svietidlá, výber správnej podlahy, obkladu a tiež na rôzne doplnky do domácnosti, ktoré dajú vašej kuchyni ten správny šmrnc. Kuchynské linky do panelákovej kuchyne vyberajte v svetlejších odtieňoch, ktoré celý priestor opticky zväčšia a rozjasnia.