Kuchynský drez je dôležitý interiérový prvok

Kuchyne v akejkoľvek forme a podobe vždy mali a majú v našom obydlí a našom každodennom živote úplne zásadný význam. Aj napriek tomu, že si dnes stále častejšie kupujeme hotové jedlá mimo domova, využívame donášku objedaných jedál. Kuchyňa stále zostáva akýmsi symbolom domova. Miestom, kde sa nielen pripravujú pokrmy, ale kde sa aj stretávajú jednotliví členovia rodiny a vedú sa tam rozhovory. Tak by sme sa mali naučiť kuchyňu vnímať a jedlo pripravovať v pokoji a v dobrej nálade. Zariadiť si kuchyňu tak, aby úplne vyhovovala našim predstavám o príprave jedál. A platí to aj o kuchynskom dreze.

kuchynský drez
Drez môže slúžiť na prípravu jedla ale i odkvapkanie mokrého riadu

Kuchynský drez je súčasťou pracovnej dosky

   Možno, že si ani veľmi neuvedomujeme, ako často počas dňa využívame náš kuchynský drez. Od skorého rána pri príprave raňajok až po neskorý večer. Kuchynské drezy môžu slúžiť aj na oplachovanie ovocia, zeleniny a niektorých ďalších potravín. Môžeme ich použiť na prípravu mäsa. Dajú sa tu ukladať horúce hrnce, nechávať odkvapkávať riady. Drezy sú dosť zaťažovaným vybavením kuchynskej linky. V kuchyniach sú často nevyhnutnou súčasťou pracovných dosiek kuchynských liniek. Životnosť a vzhľad kuchynského drezu sú potom zásadne dané jeho tvarom a materiálom, z ktorého je vyrobený. Drez musí byť pevný a odolný voči mechanickým vplyvom. Dať sa ľahko čistiť a udržiavať. Kuchynský drez má samozrejme pekne vyzerať a zapadnúť do interiéru kuchyne. Je úplne bežné, že sa drezy zlaďujú s kuchynskými batériami, pracovnou doskou a skrinkami. A ak sa rozhodnete, môžete si ich kúpiť a dať odborne nainštalovať v celých setoch.

kuchynský drez
Drez môže vašu kuchyňu ukázať v elegantnom a luxusnom šate

Najdôležitejší priestor v domácnosti

    Kuchyňa je bezpochyby najdôležitejšia miestnosť v našom byte či rodinnom dome. Členovia rodiny sa tu stretávajú, komunikujú, pripravujú si nápoje a stravu. Doslova tento priestor a jeho každodenná funkcia ovplyvňuje energiu celej domácnosti. Aj prostredníctvom atmosféry a pokrmov, v akej sa tu pripravujú a konzumujú. Rozhovorov, ktoré sa tu uskutočňujú. Ide predovšetkým o to, aby jedlo bolo pripravené, uvarené a podávané s pozitívnymi emóciami. Preto je dôležité, aby ten, kto varí, stál pred kuchynským drezom a pracovnou doskou, ktorá sa mu páči. Kuchyňa by mala poskytovať príjemné, čisté, vhodne osvetlené a priebežne vetrateľné prostredie. A aj vhodný výber veľkosti a materiálu kuchynského drezu, prakticky skombinovaný s pracovnou doskou a kuchynskými doplnkami, môže prispieť ku kreativite drobných pracovných činností pri príprave pokrmov.