Kúpeľne, v ktorých má aj drevo svoje miesto

kupelne

Vneste do svojej kupeľne trochu prírody

Nové moderné trendy už nevplývajú len na zariadenie interiéru obývačky či kuchyne, ale dotýkajú sa svojim štýlom a materiálmi napríklad už aj kúpeľní. Už neplatí, že kúpeľňa sa môže štýlovo odlišovať od zvyšku bytu alebo domu. Práve naopak, čoraz častejšie sa prispôsobuje ostatnému interiéru.

Kúpeľne, v ktorých dominuje príroda

Kúpeľne už pomaly prestávajú pôsobiť ako strohé miestnosti plné umelého materiálu, strácajú vzhľad, na ktorý sme boli dlhé roky zvyknutí a začínajú sa skôr podobať na útulnú izbu. Prírodný materiál, ako drevo či kameň, dostáva zelenú a čoraz častejšie nachádza svoje uplatnenie aj v interiéri kúpeľne. Možno si mnohí z vás povedia, že drevo sa ako materiál do vlhkého prostredia absolútne nehodí, ale opak je pravdou a práve do kúpeľne je drevo ideálnou voľbou. Najmä použitím dreva totižto dokážete tento priestor zútulniť a vytvoriť tak príjemnú atmosféru.

Exotika vo vašom dome

Samozrejme, do kúpeľne vyberáme drevo, ktorému vlhkosť neprekáža. Medzi takéto drevo patria najmä veľmi tvrdé exotické dreviny (napríklad brazílsky orech), ktoré sa dovážajú z juhoamerických dažďových pralesov. Je však potrebné počítať s aj vyššou cenou tohto dovozového materiálu. Dreviny, ktoré rastú u nás sa do vlhkého prostredia bez špeciálneho krycieho náteru vôbec neodporúčajú, lebo sú podstatne mäkšie a tým aj menej odolnejšie, ako exotické druhy dreva.

kupelne

Nebojte sa kombinácie dreva a porcelánu

Exotické druhy dreva sú ideálne nie len na zhotovenie nábytku, ale aj ako masívna drevená podlaha či obklad do kúpeľne. Takéto masívne podlahy sa po dokončení ešte dodatočne ošetria lakom, prípadne olejom, čím sa ešte predĺži ich životnosť a zároveň získajú povrch príjemnejší na dotyk. Aby ste predĺžili životnosť kúpeľnového zariadenia z dreva, tak je potrebné ošetriť ho farbou na drevo, ktorá ho aj vizuálne rozžiari. Ak si neviete rady pri výbere vhodnej farby, vyskúšajte farby na drevo od San Marco.

Tipy na záver

Veľmi dobre pôsobí aj kombinácia dreva a porcelánu, napr. umývadlo zabudované do dosky z dreva, prípadne aj doplnky, ako je dávkovač mydla či poháre na odkladanie potrieb na umývanie zubov. V takomto interiéri kúpeľne dokonale vynikne vaňa na nožičkách a obrovské zrkadlo v drevenom ráme.

Na záver však treba povedať, že kúpeľne v tomto útulnom prírodnom štýle však potrebujú väčší priestor, preto sú vhodnejšie do rodinných domov.