Kúzelníci pre deti aj dospelých

Ovládať kúzla a triky by sme chceli všetci, no nie každý má to šťastie alebo skôr talent stať sa kúzelníkom. Kúzelníci sú odjakživa obdivovaní nielen detským publikom, veľký úspech majú aj u dospelých ľudí, no samozrejme treba rozlišovať o akého kúzelníka ide. Sú kúzelníci, ktorí robia vystúpenia len pre deti a ich program je skôr zábavný ako strhujúci, nehovoriac o tom, že ich triky nie sú ani zďaleka takú zložité ako triky nejakého profesionálneho iluzionistu – kúzelníka. Tých skutočných kúzelníkov, ktorí predvádzajú pre dospelé publikum je naozaj málo a jedným z dôvodov je práve fakt, že ich kúzla sú veľmi náročné, prepracované a dokonale odprezentované – a to nedokáže hocikto.

kúzelníci

Kúzelníci patria medzi obľúbených zabávačov takmer od nepamäti

Kúzelníci – bez talentu to nejde

No áno, talent je potrebný, pretože tu nejde o povolanie predavača, ktoré sa dá naučiť „za pochodu“. Kúzelníci musia mať v sebe veľký talent na túto prácu, no nielen to. Nesmierne dôležitá je aj trpezlivosť. Stať sa uznávaným a populárnym kúzelníkom nie je vôbec jednoduché a kým sa kúzelník dopracuje k tomu, že svoje kúzla predvádza pred publikom, musí prejsť veľmi, ale naozaj veľmi dlhú cestu. Každý jeden trik si nacvičuje pred zrkadlom dlhé hodiny, niekedy to trvá aj mesiace, kým ho vie dokonale a bez najmenšej chybičky predviesť pred ľuďmi. Práca rúk, každý pohyb jeho tela, ale aj výraz tváre – všetko musí vyzerať perfektne a kúzlo musí byť predvedené bez najmenšej chybičky – to je drina, ktorú len málokto vidí, keď sa pozerá na kúzelnícke vystúpenie.

kúzelníci

…A aj dnes sú veľmi žiadaní

Kúzelníci vám kúzlo neprezradia

Okrem toho na to, aby ste sa stali kúzelníkom, musíte sa niekde naučiť nejaké triky a kúzla, no pravdou je, že kúzelníci vám tie svoje nikdy neprezradia. Každý kúzelník je totižto viazaný kúzelníckym etickým kódexom, ktorým sa zaväzuje, že svoje triky a kúzla nikdy nikomu neprezradí a keby tak spravil, bol by vylúčený z kúzelníckeho klubu resp. spolku. Preto je priam nemožné nájsť nejakého ochotného kúzelníka, ktorý by vás zasvätil do tajov mágie a tak si musíte buď vymyslieť svoje vlastné kúzla alebo pátrať po internete a v knihách.