Kúzelníci sú obľúbenými postavami v rozprávkach, filmoch, ale aj ako živá šou

kuzelnici-5

Kúzelníci dokážu predviesť veľkolepú šou

Kúzelníci, kúzla a mágia ako taká – tieto veci ľudí vždy veľmi fascinovali a možno práve preto si našli svoje miesto nielen v rozprávkach, ale aj v rôznych filmových príbehoch. Príbehy o kúzelníkoch, čarodejníkoch, čarodejniciach a rôznych kúzlach milujú deti aj dospelý, o čom svedčí aj obrovský úspech príbehov o Harrym Potterovi, ktorý má už za sebou niekoľkých sérií knižného vydania, ale aj veľmi napínavé a dobrodružné filmové spracovanie plné kúziel a mágie. Čarodejníka Harryho Pottera či čarodejníka z krajiny OZ poznajú takmer všetci a podobne je to aj v prípade veľmi známej a obľúbenej rozprávky „Dívka na košteti“, ktorej hlavnú hrdinku čarodejnicu Saxanu a povestný lexikón kúziel poznajú pravdepodobne všetky generácie. Za zmienku stoja aj filmy ako napr. Orest z rodu čarodejníkov, Láska kúzelníkov či Podfukári. Kúzelníci sú proste úžasní a nielen na filmovom plátne, ale aj v kvalitných televíznych alebo aj reálnych živých šou.

Kúzelníci a ich veľké vystúpenia v šou

Veľký úspech okrem filmov a rozprávok majú kúzelníci, iluzionisti a žongléri aj v rôznych kvalitných kúzelníckych vystúpeniach v rámci varieté či pod šapitó cirkusov, ale aj na televíznych obrazovkách ako známe kúzelnícke šou. Za jeden z najznámejších kúzelníckych programov vôbec môžeme považovať iluzionistickú šou Davida Copperfielda, ktorú sledovalo neuveriteľné množstvo divákov takmer po celom svete. K veľmi populárnym reláciám však patrila aj šou „Odhalené tajomstvá mágie a kúziel“, kde maskovaný kúzelník predvádzal a zároveň vysvetľoval záhadu prevedenia rôznych známych trikov a kúziel.

Kúzelníci aj ako spestrenie narodeninových osláv

kúzelnici-4

Každé dieťa ocení šikovné kúzla a triky

Kúzelníci a ich vystúpenia sa osvedčili aj ako spestrenie detských narodeninových osláv či firemných večierkov. Každé dieťa sa určite poteší nenáročným, ale zato zábavným kúzlam a trikom uja kúzelníka a tie rafinovanejšie a o niečo náročnejšie kúzla potešia aj oko dospelého diváka. Veď kto z nás by aspoň občas netúžil stať sa kúzelníkom a vlastniť naozaj fungujúci čarovný prútik či kúzelnú paličku?