Kúzelník a kúzelnícke vystúpenie

Kúzelnícke vystúpenie je určené pre pobavenie ľudí. Preto kúzelník musí mať dobrý repertoár trikov a byť pripravený na každú situáciu, ktorá sa počas predstavenia môže vyskytnúť. Teda musí nie len ovládať svoje triky, ale vedieť aj improvizovať.

Tajomstvo úspechu

Kúzelník

Dobrý kúzelník musí svoje publikum vedieť zaujať

Ľudia platia za vystúpenie preto, aby sa pobavili. Nevedia ako sa triky robia a radi sa nechajú presvedčiť, že kúzelník je naozaj schopný čarovať. Preto, aby kúzelník očakávanie divákov uspokojil, svoje triky musí ovládať na 100%. Okrem toho zabudnúť trik v polovici je dosť veľký trapas.

No aby bol trik perfektný, nestačí len aby sa podaril, ale aj aby bol dokonale predvedený. Preto každý kúzelník ak chce byť úspešný, musí veľa praktizovať. Je iné urobiť trik doma v súkromí, a iné predvádzať ho pred publikom. Tréma na javisku nemá miesto. Tiež je dobré ak kúzelník udržuje s publikom očný kontakt a vie zaujať aj slovami.

Aby bolo vystúpenie čo najlepšie, repertoár trikov by mať byť rozmanitý, no je dobré keď triky nejakým spôsobom na seba nadväzujú. Začať treba jednoduchými a tie najlepšie si nechať na koniec. Tak bude publikum v napätí až do konca.

Taktiež je dobré, ak je celé predstavenie zahalené akýmsi rúškom mysticity. To prinúti diváka aby po celý čas dával pozor čo kúzelník robí a nenechal sa rozptyľovať inými vecami. Používať rôzne rekvizity a vedieť odkloniť pozornosť diváka v momente keď to kúzelník potrebuje zabráni, aby mali diváci dosť času na rozmýšľanie o tom, ako triky fungujú. Všetko závisí iba od kreativity kúzelníka a od toho, ako vie jednotlivé prvky do vystúpenia zakomponovať.

Kúzelník

Nesmú chýbať ani atraktívne asistentky

Aplauz je odmena pre kúzelníka

Dôležitou časťou vystúpenia je samozrejme aj aplauz. Vďaka nemu kúzelník vie, že publiku sa vystúpenie páči a že bolo dobre predvedené. Aplauzom alebo uznaním ale nemusí byť len tlieskanie rúk, ale aj výkriky prekvapenia či zalapanie po dychu. Vtedy kúzelník vie, že jeho triky sú dobré, že zaujali, a že ľudia budú z vystúpenia odchádzať spokojní.