Kvalitný elektroinštalačný materiál uľahčí prácu elektrikárovi

elektroinštalačný materiál
Niekto si povie, že na elektroinštalačnom materiáli je veľmi jednoduché ušetriť. Načo by som kupoval drahé a značkové veci, veď inštalačné krabice sú aj tak iba v omietke a niekto ich reálne nevidí. Preto môžem kúpiť tie najlacnejšie a aj svorkovnice môžu byť lacnejšie, teda klasické čokoládky, lebo drahšie nasúvacie svorky sú zbytočným prepychom. A takto sa dá vyberať aj ďalej a ušetriť za elektroinštalačný materiál. A potom príde na montáž a nastáva problém.

Čo znamená najlacnejší elektroinštalačný materiál v praxi

elektroinštalačný materiálTakže v tejto chvíli je stavebník nadšený ako veľmi pri nákupe materiálu ušetril a nastáva čas montáže. V lepšom prípade si elektrikár už pripravil všetky drážky na montážne aj inštalačné krabice a začína ťahať káble a osádzať krabice. A tu nastáva problém.

Krabice sú buď z príliš mäkkého alebo tvrdého plastu, takže sa lámu alebo naopak sa nedajú z nich vylamovať otvory na vodiče. Pokiaľ sa už aj podarí krabicu osadiť, tak správne zapojenie trvá výrazne dlhšie v porovnaní s kvalitnejšími nasúvacími svorkami. A hodiny elektrikára sa navyšujú bez odvedenej práce, avšak s narastajúcou nervozitou oboch strán.

A práve v tejto chvíli stavebník zistí ako ušetril. Najskôr to začne sťažnosťami na šikovnosť elektrikára. Ten však v skutočnosti za nič nemôže. Jednoducho s lacným a nekvalitným materiálom nespraví ani pri najväčšej snahe zázraky.

Kvalitný elektroinštalačný materiál je vlastne lacnejší

A toto je ten rozdiel. S kvalitným elektroinštalačným materiálom sa dá pracovať oveľa efektívnejšie a rýchlejšie. Elektrikár osádza krabice rýchlejšie a aj zapájanie je oveľa lepšie a aj kvalitnejšie, keďže riziko uvoľnenia kábla zo svorkovnice je nižšie.

V konečnom dôsledku ušetrí aj stavebník, pretože elektrikár na stavbe strávi oveľa menej času a aj riziko nutnej opravy v budúcnosti sa znižuje.

Pokiaľ však chcete ušetriť aj pri nákupe, tak odporúčam nakupovať elektroinštalačný materiál cez internet. Pokiaľ sa spoľahnete na kvalitných predajcov a overené značky, je riziko možného problému minimálne a dokonca aj ušetríte čas. Ja môžem odporučiť viacero predajcov, napríklad aj túto firmu.