Kvalitný oddych je na nezaplatenie! Vyberte si postele podľa vášho vkusu

Kvalitný oddych a spánok je nespornou súčasťou našich životov. Ako by vyzeral váš bežný pracovný a rodinný deň, ak by ste sa dobre nevyspali? Bez oddychu sa robia veci veľmi ťažko. Možno niektorých z vás priviedol práve tento problém na blog a čakáte na dobré rady. Vyberať si postele a matrac je niekedy skutočné umenie. Aké kritériá by teda mala naša posteľ spĺňať, aby nám dobre poslúžila?

postele

Kvalitná posteľ pre vytúžený odpočinok

Kvalita materiálu alebo z čoho sa vyrábajú dnešné postele

Vyberte si svoje postele tak, aby vám slúžili nielen dnes ale aj zajtra a ešte mnoho rokov. Kvalita materiálu, z ktorého sú postele vyrobené je najdôležitejšia. Ak teda nechcete vyberať každý rok novú posteľ, myslite aj na túto vec. Kvalitným materiálom je napríklad drevo. Do spálne sa hodia či už svetlejšie ale aj tmavšie farby drevených prevedení. Od buku cez jelšu až po orech, vybrať si môžete zo skutočnej bohatej škály farieb. Nezabúdajte však zladiť s posteľou aj zvyšok nábytku v izbe. Rovnaké farebné prevedenia nájdete aj pokiaľ hľadáte skriňu, nočný stolík či komodu. Rovnako môžete zladiť so zvyškom izby aj závesy. Ak máte tmavší nábytok napríklad orechovej farby, siahnite po tmavších závesoch alebo závesoch s tmavými vzormi. Ak máte svetlejší nábytok aj závesy môžu byť vo svetlejších farbách. Okrem dreva je dobrým materiálom aj kov či potiahnutie textilom. Vaša posteľ je tak mäkučká aj na hranách. Tie sú dostatočne zabalené a vy sa nikdy nezraníte, ani keby ste náhodou zo svojej postele spadli.

Väčšie postele pre single ľudí

Pokiaľ ide o rozmery, dnes sú trendom skôr väčšie postele. Hoci mnohí ľudia žijú sami, preferujú väčší komfort. Pokojne si teda môžete zaobstarať aj manželskú posteľ, ktorej šírka lôžka má bežne okolo 180 cm. Ak sa sami cítite v takejto veľkej posteli predsa len stratení, siahnite po širšej jednolôžkovej, napríklad 120-140 cm. Komfortné postele sú v konečnom dôsledku veľkou výhrou. Každý si totiž rád užije trocha voľného priestoru.

postele

Podľa čoho rozpoznať tie najlepšie postele?

Zladené pyžamo aj prehozy

Postele, to nie sú len rámy a matrac. Okrem toho našu osobnosť reprezentujú aj obliečky či prehozy. Ak máte radi čisté línie a minimalizmus, siahnite po jednofarebných či veľmi jednoducho zdobených prehozoch. Ak naopak milujete hudbu, máte obľúbenú kapelu či značku auta, prídete si na svoje pri rôznych druhoch posteľných bielizní. Na výber je ich skutočne veľké množstvo. Na záver poradím ešte malý tip. Posteľnú bielizeň môžete ladiť aj k farbám stien či k pyžame. Budete sa vo svojej spálni cítiť krásne vždy keď si uvedomíte, ako skvelo do seba všetky detaily zapadnú.