Láka vás streľba z pištole flobert?

Palné ručné zbrane známe pod názvom flobertky sú voľne predajné zbrane, ktoré sa používajú na tréningové účely a športové streľby na kratšie vzdialenosti. V prípade výroby flobertových zbraní sa tradične kladie dôraz aj na kvalitu ich spracovania, podobne ako je to pri palných zbraniach s možnosťou vlastniť ich a používať len na zbrojný preukaz. Pri streľbe z flobertiek sa používa špeciálny typ náboja s tzv. okrajovým zápalom, ktorý bol po prvýkrát navrhnutý francúzskym puškárom Louis Flobertom, a po ňom je nielen náboj ale aj tento typ strelných zbraní pomenovaný.

pištole flobert

Pištole flobert nájdete v každom dobrom army shope

Flobertky sú nielen pre začiatočníkov

Čo je pre mnohých, hlavne začínajúcich strelcov, lákavé je asi hlavne to, že zbrane flobert vám môžu poskytnúť jedinečný zážitok, vzrušenie a pôžitok zo streľby aj bez nutného zákonného povolenia na vlastnenie zbrane. Pokiaľ sa začnete o niečo viac zaujímať o tento typ ručných zbraní, čoskoro zistíte, že na našom trhu so zbraňami sú už okrem nádherných flobertkových revolverov dostupné aj flobertkové pušky, pištole flobert, revolverové pušky a dokonca aj flobertkové mini derringery. Ponuka teda veľká a pestrá, je z čoho si vybrať.

Pištole ani revolvery flobert nie sú obranné zbrane

Všeobecne pre ručné strelné zbrane platí zákonná podmienka, že ak maximálna energia strely v ústí hlavne nepresahuje hodnotu 7,5 J, potom sa takéto zbrane môžu zaradiť medzi voľnopredajné zbrane kategórie D. A flobertky túto podstatnú podmienku napĺňajú. Tým, že flobertkový náboj má zápalnú zložku umiestnenú v dutom okraji spodnej časti dna nábojnice, je úderník pištole alebo revolveru flobert umiestnený mimo ich osi. Náboje do flobertiek majú zvyčajne kaliber 4 alebo 6 mm.

pištole flobert

FLOBERT 22 pištoľ

Pištole, revolvery alebo pušky flobert

Flobertky sú krásne ručné palné zbrane, ktoré si môžeme kúpiť bez toho, aby sme museli vlastniť zbrojný pas. Tieto zbrane sú určené hlavne na zábavnú a rekreačnú streľbu na blízke ciele. Sú tiež vhodné na získavanie správnych návykov a zručností pri manipulácii so zbraňami mladými začínajúcimi strelcami.