Last minute dovolenka ušetrí vaše peniaze

Jeden z hlavných dôvodov prečo veľa ľudí odmieta chodiť na dovolenku je ten, že si jednoducho nemôžu dovoliť tie šialené ceny. Letecké náklady sú mnohokrát závratné. Hotelové služby tiež niečo stoja. A to ani nehovoríme o ďalších veciach, ktoré proste k poriadnej dovolenke neodlučne patria. Ak túžite po dovolenke, no nechcete preto vykradnúť banku, last minute dovolenka je práve to, čo potrebujete. V dnešnej dobe už last minute ponuky nenájdete len v cestovných kanceláriách, ale aj priamo na letiskách. Tie ponúkajú zľavnené miesta v lietadle na poslednú chvíľu – často len niekoľko hodín pred samotným odletom. Aby ste ich dostali, musíte prísť na letisko s už zabalenou batožinou a dúfať, že na nejakú last minute natrafíte. Pri troche šťastia ešte v ten deň kúpite letenku a poletíte do zvolenej destinácie kde sa budete vyvaľovať na pláži. V opačnom prípade sa s batožinou vrátite naspäť domov, sklamaní.

Last Minute Dovolenka

Nemusíte utratiť všetky vaše peniaze na to aby ste sa dostali na dovolenku snov

Last minute dovolenka a jej výhody

Tým najväčším plusom, ktoré last minute dovolenka obnáša, sú ušetrené peniaze. Cestovné kancelárie vypredávajú zájazdy pár týždňov pred odletom za oveľa nižšie ceny. Riadia sa heslom, radšej predať zájazd za nízku cenu ako ho nechať prepadnúť – tým pádom, by z neho nemali nič. Rovnakým heslom sa riadia aj letiská a hotely. Last minute dovolenka je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí si kvôli práci či iným povinnostiam nemôžu plánovať dovolenku niekoľko mesiacov dopredu. Keď sa na pár dní uvoľnia, zájdu do cestovky, vyberú si a ide sa! Last minute zájazdy ocenia hlavne dobrodružné povahy, ktoré sa neboja spoznávať nové miesta. Nikdy neviete, kde nakoniec skončíte. Chceli by ste dovolenku v Turecku, prídete do cestovnej kancelárie a tam vám ponúknu zájazd do Indonézie za perfektnú cenu. Jedinou podmienkou je odlet na druhý deň – no nezober to!

Last Minute dovolenka

Užite si v raji a neváhajte ísť do destinácií ktoré by ste si inak nemohli dovoliť ako last minute

A nevýhody…

Okrem množstva výhod má last minute dovolenka aj nejaké úskalia. Neseriózne cestovky ponúkajú zájazdy pod označením last minute, no v skutočnosti je to bežná katalógová cena. Práve preto sa oplatí priebežne počas roka sledovať ceny zájazdov. Ďalšou nevýhodou je stres. Čakanie na vhodnú destináciu môže byť veľmi stresujúce. Nikto vám nemôže zaručiť, že zájazd na ktorý čakáte sa v ponuke aj objaví a potom príde sklamanie a hľadanie alternatívy na naozaj poslednú chvíľu. Ak si na to netrúfate, kupujte si radšej dovolenku v predstihu.