Letenky do Austrálie, nazabudnuteľný zážitok

Na svete existuje mnoho dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť letenky do Austrálie. Pre tých, ktorí tam ešte neboli, by to bol určite skvelý zážitok, plný dobrodružstiev, na ktoré sa len tak ľahko nedá zabudnúť.

Niekoľko faktov na úvod

letenky-do-australie-vzlietni_skAustrália je najmenším kontinentom a tiež šiestou najväčšou krajinou na svete. Žije tu asi 20 miliónov obyvateľov, rôznych kultúr. Keďže stred krajiny je tvorený púšťou, kde je veľmi málo vody, väčšina ľudí žije na pobreží, ktoré lemujú nádherné pláže a útesy. Počasie je úplne opačné ako ho poznáme v Európe. Preto ak chcete zažiť v Austrálii leto, vyberte sa tam niekedy medzi decembrom a februárom. Na severe vládne teplé tropické podnebie, južnejšie sa striedajú 4 ročné obdobia. K Austrálii patrí aj ostrov Tasmánia, ktorý je kvôli tomu, že sa nachádza bližšie k Antarktíde, o niečo chladnejší. Ak ste sa rozhodli pre letenky do Austrálie, mali by ste tiež vedieť, že sa tam dohovoríte anglicky a platiť budete Austrálskym dolárom. Austrália je známa pre kengury, no vďaka miliónom oviec aj pre kvalitnú vlnu.

Austrália, raj surferov

letenky do AustrálieAk ste fanúšikmi surfingu či iných vodných športov, kúpu leteniek do Austrálie 100% neoľutuje. Je to totiž jedna z najlepších, ak nie najlepšia surferská destinácia na svete. 37 000 km pobrežie ponúka skvelé miesta pre tento druh športu, a to nie len pre profesionálov ale aj pre začiatočníkov. Najvychytenejšie miesta nájdete na severe krajiny. Čaká vás neskutočná atmosféra a skvelé dobrodružstvo.

Veľké koralová bariéra

Jedným zo siedmych divov sveta, ktorý vytvorila sama príroda je Veľká koralová bariéra. Svojimi krásami vás uchváti viac než 3000 samostatných útesov, koralových ostrovčekov a stovky farebných ostrovov. Veľká koralová bariéra sa nachádza na severovýchodnom pobreží Austrálie. Bohatý morský život ponúka zážitok pri potápaní či šnorchlovaní. Okrem toho sa tu nachádzajú jedny z najkrajších pláži na zemi.

Ayersova skala – Uluru

Ayersova skala patrí medzi najpôsobivejšie pamiatky Austrálie. Je to obrovská pieskovcová skala, monolit, ktorá sa nachádza v národnom parku Uluru-Kata Tjita v srdci kontinentu. Jej farba sa mení podľa počasia. Keď je pekne, je ohnivo červená, šedý odtieň dostáva počas dažďa. Na túto skalu sa môžete aj vyšplhať, no rátajte s tým, že to zaberie aj niekoľko hodín.

Austrália je bohatá na prírodné krásy a ponúka veľa možností na dobrodružstvo. Doprajte si skvelý zážitok, a zabookujte si letenky do Austrálie už dnes.