Lodičky na platfome

Lodičky na platforme sú dnes veľmi trendy a tešia sa obľube mnohých žien. Nájdu sa však aj také, ktoré pre tento druh obuvi zatiaľ nenašli pochopenie. Ja vám poviem pár dôvodov, prečo lodičky na platforme milujem, a možno vás inšpirujem k tomu, aby ste si ich vyskúšali a kúpili aj vy.

Škola chodenia

lodičkyNa ulici stretávam mnoho žien, slečien, ktoré sa snažia vyzerať dobre a štýlové oblečenie doplnia topánkami s vysokými podpätkami. Veľa z nich sa však asi nevidela pri chôdzi v zrkadle a neuvedomuje si, alebo si nechce uvedomiť, že v takých topánkach jednoducho nevedia chodiť a vyzerajú smiešne. Takáto čaptavá chôdza je možná v lodičkách alebo topánkach na podpätku, ale určite nie v lodičkách na platforme. Aby sa žena pri chôdzi nezabila a zároveň vyzerala dobre, mala by byť v prvom rade opatrná, robiť normálne dámske kroky a udržať rovnováhu. Lodičky na platforme teda nie sú iba dobrým učiteľom na chôdzu na vysokých podpätkoch, ale zároveň aj malým cvičením, pretože sú stabilné a udržujú rovnováhu.

Lodičky, v ktorých sa budete cítiť pohodlne

lodičkyĎalšou výhodou, ktorú táto obuv má, je hrubá podrážka, ktorá lepšie chráni chodidlo. Pri klasických lodičkách s tenkou koženou podrážkou cítite každý kamienok na ceste. O pľuzgieroch ani nehovorím. Toto sa ale určite nemôže stať pri 3cm podrážke. Chôdza je možno mierne komplikovanejšia na začiatku, no aj pohodlnejšia.

U mnohých žien platí, čím vyššie podpätky, tým lepšie. Pre chodidlo je to však veľký uhol, a noha aj chrbát sú príliš napnuté. Ak chcete nosiť vysoké podpätky a trochu odľahčiť toto napätie, lodičky na platforme sú odpoveďou. Aj keď podpädok 12 cm bude stále 12 cm podpädok, vďaka hrubej podrážke sa uhol chodidla pri chôdzi zmenší.

Okrem toho, lodičky na platforme pasujú ku každému typu nôh. Zatiaľ čo napríklad lodičky s ostrou špicou sa nehodia k nohám do X, lodičky na platforme áno. Preto sa ich nebojte a vyskúšajte ich.

Nekonečný výber

Ak si myslíte, že taký štýl lodičiek na platforme, aký by sa vám páčil, ešte nevymysleli, ste na veľkom omyle. Na výber je nekonečné množstvo farieb, dizajnov. Elegantné alebo viac uletené, každá žena túžiaca po takýchto topánkach nájde pre seba tie pravé. To, koľko takéto hľadanie potrvá záleží od vkusu a nárokov každej ženy.