Lustre a dizajnové svietidlá do moderného interiéru

lustre

Návrat lustrov späť do módy

Lampy, alebo tiež svietidlá sú praktickým doplnkom každého interiéru, ktorý je tzv. poslednou čerešničkou na torte pri zariaďovaní domácnosti a okrem funkčného využitia by mal spĺňať aj určité estetické kritéria tak, aby dokonale dopĺňal každý interiér a bol dokonca aj jeho ozdobou. Svietidlá si je potrebné voliť na základe štýlu, v ktorom je ladený celý interiér vášho domu či bytu. Takže vidiecky, vintage či rustikálny štýl si žiada niečo tradičné, prípadne až starožitné a pre moderný interiér treba zvoliť zaujímavé dizajnové svietidlá a moderné lustre.

Centrálne stropné osvetlenie v modernom dizajne

Osvetlenie každej miestnosti je ideálne iba vtedy, ak pozostáva z kombinácie centrálneho stropného osvetlenia a tzv. doplnkových svietidiel na dotvorenie príjemnej atmosféry v miestnosti či na priame osvetlenie potrebné napr. pre pracovné plochy. A práve pre moderný interiér sú dôležité dominantné a zaujímavé stropné lustre, ktoré sú jeho dokonalou dekoráciou. Vhodné sú lustre na lanku s výrazným tienidlom v podobe obrovskej gule, či už z plastu, skla alebo chrómu. Veľmi zaujímavo, moderne a elegantne pôsobia aj svietidlá z poprepletaného farebného tkaného vlákna (prírodného sisalu) v rôznych farebných variantoch, napr. v hnedej, čiernej, sivej alebo v bielej farbe. Najlacnejším variantom pre moderný interiér sú jednoduché papierové lampy v tvare gule, ktoré však majú veľmi krátku životnosť.

lustre

Svietidlo vhodné aj pre moderný interiér

Aj lustre podliehajú módnym trendom

Tak ako všetko čo sa týka interiérového dizajnu, aj lustre podliehajú módnym trendom a tak kým v minulosti boli obľúbené klasické masívne a krištáľové, v súčasnosti sú veľmi populárne krištáľové lustre v modernom dizajne, pozostávajúce z kombinácie chrómu a závesných krištáľov či  korálikov vyrobených z číreho akrylu a aj keď aj klasika má stále okruh svojich fanúšikov, súčasné krištáľové lustre vyzerajú skutočne krásne, luxusne a naviac aj veľmi moderné, takže nimi pokojne môžete doplniť a vyšperkovať aj svoju modernú obývaciu izbu.