Luxusná plavba loďou ako splnený sen 

    Plavba výletnou  loďou plnou pohodlia a luxusu je pre väčšinu ľudí splneným detským snom. Starší z nás si pamätajú televíznu sériu s romantickým názvom Loď lásky, ktorá sa odohrávala na takejto luxusnej lodi. Pohodlné kajuty, luxusné reštaurácie a elegantne oblečení muži a ženy. Ako vlastne vyzerajú takéto výletné plavidlá? Vidíme ich len v prístavoch s priaznivými a  teplými klimatickými podmienkami ? 

cesta na luxusnú plavbu loďou
Luxusná plavba loďou má potenciál byť najnezabudnuteľnejším zážitkom vášho leta.

Luxusné plavby smerujú kdekoľvek 

    Kam organizujú cestovné agentúry pre svojich klientov luxusné plavby a  kam všade môžete ísť na výletnej lodi? Prvou asociáciou s výletnými loďami sú zvyčajne plavby v  teplom a  exotickom Karibiku. Tento región sveta má skutočne širokú škálu takýchto výletov. Stačí odletieť na niektorý z väčších ostrovov, napr. Dominikánsku republiku, Kubu či Jamajku a odtiaľ sa vydať na plavbu luxusnou loďou. Horúce podnebie tohto regiónu je priaznivé pre túto formu dovolenky. Aj na našom Starom kontinente je dosť miest, kde sa môžete vydať na luxusnú plavbu.. Príkladom môžu byť grécke Kyklady, výletné lode plaviace sa pozdĺž pobrežia Stredozemného mora, ako aj menej známe luxusné plavby po Baltskom mori.

 

plavba luxusnou loďou a more
Plavba výletnou loďou poskytuje možnosti na oddych i sociálne vyžitie.

Výhody cestovania luxusnou loďou 

     Bez ohľadu na zvolený smer sú výletné lode jednou z najzaujímavejších a zároveň pohodlnejších foriem prehliadky miest. Výletné lode si väčšina ľudí predstavuje ako veľmi drahé a luxusné. Je to naozaj tak? Áno i nie. Cena samotných luxusných plavieb sa výrazne nelíši od sumy, ktorú by bolo potrebné zaplatiť za hotelový pobyt v navštívenej oblasti.  Výletné lode vám umožnia vyhnúť sa dlhým cestám autom alebo autobusom.  

Úspora času, peňazí aj vašej energie

    Nezanedbateľnou výhodou plavieb je aj úspora času. Kúpou plavby získate nielen luxusný dopravný prostriedok, ale aj ubytovanie a stravu. Ďalšou výhodou výletných lodí je nepochybne pohodlie. Veľké výletné lode sú v skutočnosti zvyčajne dosť luxusné. Môžete tu stráviť čas v niektorej z niekoľkých reštaurácií s rozmanitým menu, navštíviť bary, diskotéky, ale aj performance sály či kúpeľné centrá. Majitelia luxusných  lodí sa starajú o to, aby sa na lodi počas plavby nikto nenudil. Na veľkých výletných lodiach nájdete aj telocvične, bazény a niekedy aj bežecké chodníky.