Luxusné kuchyne – veľkorysý priestor a moderné elektrospotrebiče

luxusné kuchyne

Aj takto vyzerajú moderné luxusné kuchyne

Kuchyňa už dávno nemusí byť iba jednoducho, prakticky a účelne zariadeným strohým priestorom bez fantázie, kde majú svoje miesto len najnevyhnutejšie veci potrebné pre chod domácnosti. V súčasnosti sa kuchyňa čoraz častejšie stáva luxusnou a veľmi reprezentatívnou súčasťou domu. Dnešné luxusné kuchyne sú už veľmi atraktívnym miestom, ktoré nie je potrebné schovávať v úzadí za zatvorenými dverami, ale môžeme sa nimi pokojne pochváliť a hrdo ho vystavovať na obdiv. Jasným príkladom toho, že sa vnímanie kuchynského priestoru značne zmenilo, je populárne prepojenie kuchyne s obývacou izbou a jedálenským priestorom. Luxus v kuchyni spočíva nielen v použitých materiáloch a povrchovej úprave samotnej kuchynskej linky či v modernom dizajne, ale aj v kvalite jej vnútorného vybavenia rôznymi najmodernejšími technológiami úložných mechanizmov.

Luxusné kuchyne si vyžadujú veľkorysý priestor

Pre luxusné kuchyne je dôležitá aj veľkosť priestoru, od ktorej záleží nielen veľkosť samotnej kuchyne, ale aj celé jej zariadenie a dispozičné riešenie. Čím veľkorysejší priestor máme k dispozícii, tým veľkorysejšie môže byť usporiadanie a vybavenie celej kuchyne. Veľmi ťažko si asi dokážeme vytvoriť luxusné kuchyne vo veľmi stiesnenom priestore panelákových kuchýň, ktoré sú podobné skôr úzkej chodbičke ako kuchyni, ale aj tu existuje riešenie práve v podobe spomínaného prepojenia obývacieho a kuchynského priestoru v jeden celok. Naozaj veľmi luxusné kuchyne sa dajú vytvoriť usporiadaním kuchynskej linky do tvaru písmena U alebo G, vďaka čomu získame optimálne rozloženie aj potrebný priestor.

luxusné kuchyne

Luxusné kuchyne ukrývajú aj tie najnovšie a najkvalitnejšie elektrospotrebiče

Elektrospotrebiče v luxusnej kuchyni

Dôležitou súčasťou každej kuchyne sú elektrospotrebiče a pre luxusné kuchyne to platí dvojnásobne, pretože moderné spotrebiče, ktoré nám denne uľahčujú prácu a šetria množstvo času, sú tiež luxusom dnešnej doby. Moderné indukčné varné dosky vstavané, teplovzdušné rúry s množstvom najrôznejších funkcií, chladničky s modernými technológiami, ale aj úsporné umývačky riadu či rôzne typy mixérov, kávovarov a odšťavovačov majú svoje pevné miesto v každej luxusnej kuchyni. Výber elektrospotrebičov je veľmi bohatý, takže si môžete pokojne zvoliť napr. zabudované spotrebiče, ktoré doslova splynú s kuchynskou linkou alebo aj veľmi moderné dizajnové či doslova luxusné kúsky.