Lyžiarske výcviky – nepodceňujte včasnú prípravu dieťaťa

Aj keď sa jeseň ešte iba začala a zima i hlavná lyžiarska sezóna sú predsa len ešte dostatočne ďaleko, príprava na školské lyžiarske výcviky už býva o tomto čase v plnom prúde. Na väčšine škôl sa téme lyžiarskeho výcviku venujú už od začiatku školského roka. Dôvodom je, že treba mnoho vecí vybaviť a zariadiť. Je potrebné nájsť ideálnu lokalitu (lyžiarske stredisko), termín, kedy sa lyžiarsky výcvik bude konať a tiež rezervovať vyhovujúce ubytovacie zariadenie či dopravu. Lyžiarske výcviky však znamenajú aj množstvo príprav pre rodičov a deti. Takže niekoľko užitočných rád ako zvládnuť prípravu dieťaťa na lyžiarsky výcvik príde určite vhod každému rodičovi.

Lyžiarske výcviky

Na lyžiarsky výcvik sa treba pripraviť v dostatočnom predstihu.

Kvalitná príprava na lyžiarsky výcvik je dôležitá

Lyžiarske výcviky nie sú lacnou záležitosťou a tak väčšina rodičov už akosi automaticky počíta s tým, že bude musieť hlbšie načrieť do svojej peňaženky. Lyžiarsky výcvik totiž neznamená len investíciu do samotného pobytu. Taktiež aj zabezpečenie lyžiarskeho výstroja, kvalitného oblečenia, termobielizne či zimnej obuvi, čo sú tiež pomerne nákladné záležitosti. Kvalitná príprava je však veľmi dôležitá. Preto myslite na rezerváciu či zapožičanie lyží v dostatočnom časovom predstihu (ušetriť môžete aj nákupom lyží z online bazárov alebo na rôznych burzách). Nezabudnite však ani na zvyšok výstroja, najmä na prilbu, okuliare a chrániče. Počas príprav nepodceňujte ani informácie ohľadom špeciálneho poistenia dieťaťa počas pobytu na horách. Ak poistenie nie je v cene výcviku, uzavrite ho individuálne, aby bolo dieťa pre každý prípad chránené.

Lyžiarske výcviky

Množstvo snehu, lyžovania a zábavy.

Lyžiarske výcviky – spoločné balenie a zoznam

Na lyžiarske výcviky je potrebné zbaliť oveľa viac vecí ako na iné školské výlety a pobyty, ako sú napr. školy v prírode, a preto by mal byť presný a podrobný zoznam ako aj spoločné balenie samozrejmosťou. Dieťa pri spoločnom balení získa lepší prehľad o veciach, ktoré má v batožine. Zároveň sa naučí, ako sa správne pobaliť aj pri spiatočnej ceste. Zoznam bude tiež vhodnou pomôckou ako na nič pri spiatočnom balení nezabudnúť.