Majú vo vašom botníku prednosť vysoké opätky alebo skôr balerínky?

Každý z nás má svoje obľúbené filmy, spevákov, hudobné skupiny či dovolenkové destinácie. To platí aj pre módu, oblečenie, obuv či doplnky. Nás však tentokrát bude zaujímať práve dámska obuv a najmä tá, ktorú dámy najviac preferujú. Každá z nás vlastní vo svojej zbierke zvyčajne minimálne 10 párov rôznej obuvi. Veď napríklad už len sezónna obuv, ako sú čižmy, členkové čižmičky, sandáliky, žabky či gumáky tvorí zvyčajne až polovicu nášho topánkového arzenálu. A potom je tu ešte obuv, ktorú môžeme využívať častejšie ako len jednu sezónu. Sem určite patrí športová obuv, balerínky, klasické lodičky, poltopánky ale aj spoločenská obuv. Ak teda vlastníte z každého typu topánok čo i len jeden pár (čo je u väčšiny žien málo pravdepodobné), tak váš botník skutočne nezíva prázdnotou. Nás však zaujíma to, aký typ opätkov v dámskom botníku prevažuje.

balerínky

Dôležité je, aby ladili s outfitom

Balerínky a vysoké podpätky by mali mať približne rovnaké zastúpenie vo vašom botníku

Balerínky, tenisky aj akákoľvek iná obuv, ktorá má rovný typ podrážky bez podpätku, je na nosenie mimoriadne pohodlná a praktická, avšak dlhodobé nosenie môže spôsobiť pokles klenby a ploché nohy. Podobne nepriaznivé pre zdravie vašich nôh, kĺbov aj chrbtice môže byť i dlhodobé nosenie vysokých podpätkov. Práve preto je najlepším riešením rovnú a vysokú obuv pravidelne striedať. Dobrým riešením a kompromisom je však napríklad aj to, keď si kúpite balerínky s hrubším či mierne vyvýšeným typom podrážky. Dobré je tiež keď z času na čas vymeníte štíhle vysoké podpätky lodičiek za oveľa pohodlnejšiu obuv na plnom podpätku – platforme.

balerínky

V šatníku nesmú chýbať ani topánky na podpätku

Vyberať je dnes z čoho, dôležitá je však najmä kvalita

Obuv vo vašom botníku by tak mala byť rozhodne rozmanitá a nemal by v nej prevažovať len jeden typ topánok. Pri súčasnej mimoriadne bohatej ponuke dámskej obuvi na trhu nie je predsa žiadny problém vybrať si rôzne topánky či už balerínky, členkové čižmičky na vyššom aj rovnom podpätku alebo čižmy na platforme. Dôležité však je, aby boli skutočne kvalitné.