Malajzia predstavuje príťažlivý mix rôznych kultúr

Vziať si to najlepšie z každej kultúry je najlepším možným riešením v prípade, ak sa na území štátu nachádzajú rôzne hovoriaci obyvatelia. To predstavuje nielen jazykové bariéry, ale aj rozdielnosti v kultúre, tradíciách a v neposlednom rade v gastronómii. Keď si tieto aspekty dáte dokopy, vznikne vám Malajzia. Top destinácia v Juhovýchodnej Ázii neponúka len zážitky s miestnym obyvateľstvom, ale najmä prekrásne pláže, pestrú prírodu, ale aj kuchyne, kde sa chutiam a nápadom medze skutočne nekladú. Medzi turistami fičia najmä destinácie, ktoré sú späté s oddychom na pláži, preto Malajzia ešte nie je tak prebádaná našincami, hoci ponúka omnoho viac.

malajzia

Malajzia – Petronas dvojičky

Malajzia v tieni Thajska

Ázia sa na nedostatok turistov a príjmov z turizmu sťažovať skutočne nemôže. Má na to všetky geografické predpoklady. Pripravte sa pred vycestovaním na to, že narazíte na mimoriadne horúci a vlhký vzduch. Domáci sú na to zvyknutí a zvyknete si na to po čase aj vy. Najpreferovanejším miestom je nepochybne Thajsko kam si na rozlúčku so slobodou vyjdu na záťah tisíce novo ženáčov. Malajzia vôbec nezaostáva, zážitkov tu môžete získať rovnako ak nie viac. Jedná sa o vyspelú, modernú a zároveň tradičnú krajinu. Narazíte tu na moslimov, rýchly internet a nemusíte sa báť, že by veci nefungovali. Nemusíte sa báť cestovať po krajine, pretože sa tu dohovoríte po anglicky v podstate všade. Čo je najväčším ťahákom Malajzie?

malajzia

Malajzia zaujme aj farebnosťou

 

Kuala Lumpur a Petronas Towers

Keď sa povie Kuala Lumpur, každému ako prvé zídu na um dva mrakodrapy. Dvojičky Petronas Towers nepochybne lákajú turistov pretože sú doslova ikonické pre túto metropolu. Vežiaky boli do roku 2004 vôbec najvyššími budovami sveta. A to je ideálna príležitosť vychutnať si výhľad na celé mesto. Pokiaľ o to máte záujem, určite si vstupné zarezervujte v dostatočnom predstihu. Pokiaľ vás omrzia stavby navštívte botanický park pod vežami, ktoré obsahujú flóru pre juhovýchodnú Áziu tak typickú. Chcete si domov zobrať niečo na pamiatku? Oceníte blízkosť nákupného centra KLCC. Malajzia jednoducho predstavuje všetko, čo by mala aktívna dovolenka mať.