Maledivy: zaslúžená dovolenka

Maledivy: zaslúžená dovolenka

Čo si predstavíte keď počujete pomenovanie Maledivy? Vo väčšine z nás Maledivy evokujú exotickú dovolenku plnú farieb, jemného piesku a vylihovania pod palmou. Maledivy sa skladajú z niekoľko nádherných ostrovčekov. Každý z nich poskytuje jedinečný odpočinok a atmosféru na ktorú tak skoro nezabudnete. Spolu ich je približne 1200 a voláme ich atoly. Nachádzajú sa v Indickom oceáne neďaleko Srí Lanky. Povrch ostrovčekov je viac menej plochý. Koralový útes je tu skoro všade. Obklopuje celé súostrovie. Je to teda ideálne miesto pre potápanie a objavovanie podmorskej krásy. Okrem rýb a množstva iných morských živočíchov môže okolo nás pomalinky a s kľudom preplávať aj korytnačka. Voda je kryštálovo čista a viditeľnosť je teda výborná.

Skoro v každom rezorte sa dá priplatiť za vodný bungalov

Atrakcie a zaujímavosti

Ak ste si už potápania užili dosť máme pre vás zopár ďalších typov. Napríklad v podobe letných vodných športov. Windsurfing, kajaky, jet-sky či vodné lyže. Ale zábavu nájdete aj pri ďalších športoch ktorých je v rezortoch a hoteloch dostatok. Na Maledivy si so sebou paštéty a suchý salám baliť do tašky nemusíte. Okrem toho, že to znie komicky, miestna kuchyňa je výborná a isto si dobre pochutnáte. Typické plody mora doplní kuracie alebo jahňacie mäso. Ale chýbať nebudú ani špeciality zo sveta takže si určite vyberiete to svoje. Rezorty a hotely sú na vysokej úrovni. Hlavné a najväčšie mesto je mesto Male. Isto si tiež zaslúži vašu návštevu a poznanie tamojšieho života spolu s kultúrou. Ako už bolo spomenuté všade panuje kludná atmosfére a ľudia sú priateľský. Na prepravu na iný ostrov využijete plavbu loďou ale hlavný vstup na Maledivy je cez medzinárodné letisko v Male.

Kryštálovo čistá voda a nie len na reklamných fotkách

Užitočné informácie

Počasie nás tu bude čakať teplé a vlhké ako sa na riadnu exotiku patrí. Ideálna doba mimo obdobia dažďov sa pohybuje od novembra do jari ale inak turistická sezóna prebieha celoročne. Na vstup do krajiny nám stačí platný cestovný pas. Zdravotná starostlivosť je na dobrej úrovni. Nieje to ale lacná záležitosť. Prvú pomoc dokážu poskytnúť na každej recepcií alebo v požičovni náradia na potápanie. Každom prípade si na zdravie treba dávať pozor.