Malokarpatská vínna cesta nielen pre milovníkov vína

Je pravdou, že mnohé aktivity spojené s vínom lákajú najmä obľúbencov a milovníkov tohto nápoja. Existujú však aj také aktivity, ktorých sa radi zúčastnia aj ľudia, ktorí k tomuto nápoju nemajú až taký blízky vzťah. Nie je predsa pravidlom, že musíte byť expert na víno alebo jeho milovníkom aby bola napríklad taká degustácia vína pre vás zážitkom. Jednou takou ochutnávkou spolu s návštevou viníc a výrobných hál je Malokarpatská vínna cesta.

malokarpatská vínna cesta

Doprajte si kvalitné slovenské vínko.

Malokarpatská vínna cesta je nielen degustácia

Existuje mnoho rôznych ochutnávok vína. Všetky však predstavujú rozdielny zážitok. Nielenže sa na rôznych ochutnávkach stretnete s rôznymi vínami, ale mnohé z nich sa snažia svojim programom a aktivitami aj trošku odlíšiť. Typickým príkladom je Malokarpatská vínna cesta, ktorá okrem degustácie kvalitných tuzemských vín ponúka oveľa viac. Ochutnávka je totižto spojená spolu s prehliadkou viníc a návštevou výrobných hál. Pri takejto ochutnávke sa máte možnosť stretnúť priamo s vinárom a dozvedieť sa veľké množstvo informácií a zaujímavostí. Dozviete sa nielen to, ako by sa malo víno degustovať, ale aj to, čo je nevyhnutné pre výrobu skutočne kvalitného vína a z čoho sa skladá výrobný proces.

malokarpatská vínna cesta

Ochutnávajte rôzne druhy vína.

Degustácia v tme

Malokarpatská vínna cesta je skutočne skvelou ochutnávkou vína spojenou aj so zaujímavou prehliadkou, pri ktorej máte možnosť nadobudnúť nové poznatky. Nejde však o jedinú ochutnávku vína, ktorá sa vyznačuje nejakou pridanou hodnotou. Ďalšou takou je aj degustácia vína v tme. Áno, správne čítate. Pri tejto ochutnávke sa budete zhruba dve hodiny nachádzať v absolútnej tme, pri ktorej vám budú podávané rôzne vzorky kvalitných slovenských vín. Pri takejto ochutnávke sa vďaka tme posilnia ostatné vaše zmysli a preto bude vnímanie vôní a chutí vína oveľa intenzívnejšie. Veď presvedčte sa sami a uvidíte, či dokážete rozoznať len podľa vône a chuti aké víno pijete. Avšak, je samozrejmé, že existuje omnoho viac takýchto zaujímavých ochutnávok vína, ktoré dokážu svojim programom navnadiť nielen skutočných vínkarov. Či už sa vydáte na Malokarpatskú vínnu cestu alebo sa pri ochutnávke ponoríte do absolútnej tmy, o zážitok budete mať zaručene postarané.