Maľovanie interiéru zvládnete aj sami

Jedným z najefektívnejších metód ako zmeniť vzhľad vášho bytu je maľovanie. Možno to znie neuveriteľne, no práve maľovanie interiéru dokáže zmeniť celkový vzhľad miestností a to za podstatne menšie peniaze, ako keby ste mali meniť nábytok, či bytové doplnky. Sami nebudete veriť tomu, že len zmena farieb stien dokáže urobiť taký rozdiel. Vaše bývanie získa úplne novú tvár a všimnete si to nielen vy, ale aj vaši hostia a vlastne každý, kto k vám domov zavíta na návštevu. Maľovanie interiéru navyše zvládnete hravo aj sami a to bez pomoci maliara. Stačí si všetko dobre naplánovať a výsledok vás príjemne prekvapí.

Maľovanie interiéru

Maľovanie dokáže zmeniť komplet vzhľad domu, či bytu.

Maľovanie interiéru a výber farby

Jednou z najdôležitejších vecí pri samotnom maľovaní je výber vhodnej farby. Možno to znie ako detail, no verte mi ak poviem, že práve nevhodne zvolená farba dokáže všetko pokaziť. Bohatá ponuka na trhu vám umožňuje vyberať z lacnejších, ale aj drahších farieb. V prvom rade si ujasnite akú miestnosť sa chystáte premaľovať. Zatiaľ čo si hosťovská izba vystačí aj s klasickým náterom, kuchyňa je už miestnosť, kde sú steny dosť zaťažované. A ak netúžite po nepekných mastných fľakoch na stenách, investujte radšej do kvalitnej umývateľnej farby. Tú v prípade potreby ľahko umyjete. Treba si hlavne uvedomiť, že maľovanie interiéru nechcete podstúpiť každý rok, preto je investícia do kvalitnej farby doslova nevyhnutnosťou.

Maľovanie interiéru

Výber vhodnej farby je najdôležitejší.

Maľovanie interiéru – červená či sivá?

Maľovanie interiéru môže dopadnúť hocijako. Môže sa to buď podariť skvele alebo pri pohľade na výsledný efekt môžete preplakať celú noc. Základom úspechu je výber vhodného odtieňa a ak vás to láka preobliecť steny do pomarančovo oranžovej alebo krvavo červenej farby, možno si to ešte radšej nechajte prejsť hlavou. Krikľavé a príliš výrazné farby sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou rýchlo opozerajú a vy tak po pár mesiacoch zatúžite znovu po zmene. Ak ste sa už odhodlali na maľovanie interiéru, voľte jemné a neutrálne farby ako napríklad odtiene béžovej, sivej, zelenej alebo napríklad nadčasovú bielu farbu. Sú to farby, ktorými nič nepokazíte a čo je hlavné, budú na stenách vyzerať perfektne a štýlovo.