Maľovanie nemusí bolieť!

Pre niekoho je maľovanie interiéru doslova trestom, pretože presúvanie nábytku, neporiadok a smrad z farby jednoducho nie je nič, po čom by túžili. No sú aj ľudia, ktorí si to doslova užívajú, hľadajú vhodné odtiene, predstavujú si ako bude vyzerať výsledný efekt a k maľovaniu dokonca nevolajú žiadneho profesionálneho maliara – maľujú všetko svojpomocne. Maľovanie nemusí byť utrpením, stačí si všetko dobre zorganizovať, naplánovať a hlavne zvoliť kvalitné farby na steny, podľa toho aké miestnosti plánujeme maľovať. Poteší vás aj nejaká pomoc od rodiny či priateľov, no nie je to nutné. A pokiaľ si všetko dobre pozakrývate a poskrývate, nemusíte sa báť ani dlhého a úmorného čistenia keď skončíte.

maľovanie

Maľovanie stien pre dokonalý interiérový súlad

Na maľovanie vyberajte kvalitné farby

Kvalitná a odolná farba na stenu je pri maľovaní úplným základom. Od toho sa odvíja to, ako sa vám bude s farbou pracovať, jej cena, ale hlavne to ako dlho vám na stenách vydrží v bezchybnom stave. Každá miestnosť vyžaduje iný náter. Zatiaľ čo do menej zaťažovaných priestorov ako je napríklad spálňa či hosťovská izba si vystačíte s klasickou farbou, kuchyňa či kúpeľňa by si už zaslúžila odolnejšie farby na stenu, najlepšie také, ktoré odolávajú vlhkosti. Najnáročnejšie je to však s predsieňou, kde sa steny veľmi rýchlo špinia a maľovanie s obyčajnou farbou by bola iba strata času. Príliš vyťažované priestory vyžadujú umývateľnú farbu na silikónovej báze, ktorú môžete pomocou teplej vody a saponátu kedykoľvek umyť a vaša stena bude vyzerať ako nová.

maľovanie

Správne farby môžu zmeniť celkový pocit vo vašom príbytku

Vyhnite sa zdĺhavému čisteniu!

Pred maľovaním je nutné všetko dôsledne pozakrývať alebo pokiaľ sa dá vyprázdniť miestnosť, aby ste tak predišli prípadným škodám na nábytku či zariadení. Pri maľovaní stropu určite prekryte celú podlahu v miestnosti, pretože farba bude v malom množstve kvapkať a narobili by ste si tým len zbytočnú robotu. Maľovanie stien nemusí zákonite znamenať, že po jeho skončení strávite ďalšie hodiny čistením podlahy, dverí, okien či žalúzií, stačí keď všetko starostlivo oblepíte ochrannou páskou a jedinou robotou po maľovaní bude ich odstránenie.