Mandľový olej podporuje krásu každej ženy

Starostlivosť o pleť je pre každú dámu dôležitou súčasťou života. Z času na čas sa vynoria produkty, ktoré zvyšujú kvalitu života a zlepšujú sebavedomie každej z nás. Výnimkou nie je ani mandľový olej a jeho zázračné účinky. Vyrába sa lisovaním jadier plodu mandle sladkej. Účinky oleja sú známe už 5 tisíc rokov, čiže nejde o niečo nové, o čom by nebolo dostatok informácií. Využíval sa už v rámci medicíny v Indii. Olej je vhodný pre takmer všetky typy pokožky, používa sa aj na masáže a taktiež ako nosný olej pre esenciálne typy olejov. Obsahuje vitamíny A, E, F, minerály ako vápnik, horčík a draslík. Má pozitívny vplyv na trávenie a asimiláciu živín.

mandľový olej

Mandľový olej zveľaďuje ženskú krásu.

Mandľový olej je liekom aj na vlasy

Vlasy sú korunkou našej krásy. Preto si ich rady hýčkame a doprajeme im z času na času opateru, ktorú si zaslúžia. Mandľový olej dokáže zlepšiť aj stav vlasov. V Indii bolo zvykom vtierať olej do vlasov a vmasírovať do vlasovej pokožky. Mandľový olej je plný mastných kyselín omega-6. Tie hrajú podstatnú úlohu v raste, rozvoji a stimulácii rastu vlasov, rovnako ako v regenerácii pokožky. Stačí len naniesť trochu oleja na končeky prstov a krúživými pohybmi vmasírovať do pokožky. Výsledok sa čoskoro dostaví.

mandľový olej

Mandľový olej sa vyrába z mandle sladkej.

Pozitívny stav vašej pokožky

Pokožka si ako najväčší orgán nášho tela vyžaduje veľkú mieru pozornosti, o nič menej než ostatné časti. Mandľový olej vplýva na pokožku pozitívne. Zlepšuje stav pokožky tak, že pomáha udržiavať jej vlhkosť, redukuje vrásky a dodáva jej prirodzený lesk. Zmes rovnakého pomeru oleja a medu aplikovaná pod oči behom noci zmierňuje vačky pod očami a tmavé kruhy. Olej môžete použiť na akýkoľvek typ pokožky. Na suchý aj mastný. O mandľovom oleji je známe aj to, že vplýva na vnútorné orgány, nervy a mozgové štruktúry omega-6 mastnou kyselinou. Kedysi sa používal proti bolestiam rovnako ako aspirín. Môžete ho pridať do horúceho mlieka pred spaním, ako aj po zobudení. Dávkujte vo forme jednej čajovej lyžičky.