Máte svoj kufor na kolieskach?

Letná dovolenka, víkendový wellness pobyt, pracovná cesta či pobyt v nemocnici – ak niekam cestujeme, vždy so sebou musíme zobrať aj svoju batožinu. Veď do čoho by ste inak pobalili všetko to oblečenie, spodné prádlo a iné dôležité veci, ak nie do spoľahlivého kufra? Kufor na kolieskach by mal byť úplnou samozrejmosťou v každej domácnosti a to bez ohľadu na to, či ste vášnivý cestovateľ, ktorý je neustále niekde na cestách alebo svoj kufor využijete len pár krát v roku. Pri kúpe si však treba uvedomiť, že kufor na kolieskach kupujete aj na niekoľko sezón, preto by ste si na jeho kvalite mali dať naozaj záležať a nesnažiť sa za každú cenu ušetriť.

Kvalitný kufor na kolieskách je investícia, ktorá vám vie vydržať aj 10 rokov

Vyberáme kufor na kolieskach

V obchodoch vás prekvapí naozaj bohatá ponuka kufrov, kde si môžete vyberať z malých a veľkých, menej kvalitných, ale aj luxusných, textilných a dokonca aj škrupinových. Vybrať si len jeden sa vám preto môže zdať ako neľahká úloha. Kufor na kolieskach by mal byť v prvom rade dostatočne priestranný, aby sa doň zmestili všetky potrebné veci. Zvážte jeho veľkosť ako aj to, na akú príležitosť ho budete najčastejšie využívať, keďže iný kufor budete potrebovať na víkendový pobyt a iný na rodinnú 10 dňovú dovolenku. Dôležitá je aj kvalita koliesok a pokiaľ máte tú možnosť, voľte radšej väčšie gumové kolieska s kovovými ložiskami – sú tichšie, nezasekávajú sa a problém im nerobí doslova žiadny terén.

Táto veľkosť kufra spĺňa prísne kritéria prepravcu Ryanair ako príručná batožina

Kufor na kolieskach a detaily

Pri výbere kufra však nie je podstatná iba jeho veľkosť, ale aj množstvo iných detailov, ktoré pri cestovaní oceníte. Vedeli ste napríklad, že nie každý kufor na kolieskach je vybavený vysúvacou rukoväťou? Skôr ako nejaký kufor kúpite, uistite sa, že ju má – ideálne je, ak má hneď niekoľko polôh. Všímajte si aj členenie vnútorného priestoru, popruhy a množstvo iných vreciek a priehradok, ale aj vonkajšie vrecká a možnosť uzamkýnania zipsov. Kufor na kolieskach by ste si v obchode mali poriadne vyskúšať, všímajte si kvalitu zipsov aj celkového materiálu. Dôležitá je aj ovládateľnosť kufra a jeho váha, predovšetkým, ak sa chystáte cestovať lietadlom, kde sa každý gram navyše počíta.