Aký materiál kabelky uprednostňujete vy?

Krásne kabelky sú dostupné v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a materiáloch. Pokiaľ ide o materiál, pravá koža alebo syntetika či textil, všetky majú svoje výhody aj nevýhody. Takže aké sú výhody alebo možné obavy týchto materiálov kabeliek?

Kožené kabelky

Kabelka z pravej kože môže byť vynikajúca voľba. Koža predstavuje akúsi istotu. Časom a opotrebením koža starne v tom najlepšom zmysle slova a vyvíja sa akýsi jej charakter. Niektorí dokonca hovoria, že staré kožené kabelky majú ducha. Niektoré kože môžu zmäknúť a vytvoriť na povrchu krásnu patinu, ktorá bude odrážať opotrebenie, čo pri niektorých kabelkách dokonca pridáva na hodnote a cene. Ak sa tie kožené roztrhnú alebo budú poškriabané, dajú sa pomerne lacno a ľahko opraviť, čo znamená, že vám vydrží mnoho rokov. Nevýhodami sú ich váha, cena a samozrejme pre všetkých milovníkov zvierat, je to samotná koža zvierat.

Kabelky

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody.

Kabelky z umelej kože

Kabelky zo syntetických materiálov sú zväčša lacnejšie. Syntetický materiál je ľahší a v ponuke je omnoho viac štýlov takýchto kabeliek. Ženy si ich častejšie striedajú a kupujú stále nové, ďalšie. Nájdete omnoho viac vzorov a farieb v umelých materiáloch, čo dodáva kabelkám unikátny vzhľad. Množstvo syntetických materiálov je recyklovateľných. Nevýhodou môže byť kratšia životnosť, ľahké poškodenie a ťažšia udržiavateľnosť. Na syntetickom materiáli môžu byť skôr rozpoznateľné rôzne škvrny, nečistoty alebo škrabance.

Kabelky

V dámskom šatníku ich nikdy nebude dosť.

Textilné a iné kabelky

Textilné, slamené, pletené a rôzne iné sú skvelé hlavne ako sezónne letné kabelky. Textilné sa dajú oprať a slamené držia tvar. Textilné sú skvelé pre rôzne ručné detaily ako vyšívanie alebo korálky či flitre. Takéto detaily krásne vyniknú na listových príležitostných kabelkách. Nevýhodami sú krátka životnosť, nepraktickosť v niektorých situáciách alebo počasí.

Každý materiál ponúka určité výhody a nevýhody a záleží len na prioritách každej ženy, pre ktorý sa rozhodne. A to nie len pri výbere kabeliek. Dilema výberu vhodného materiálu sa často krát rieši aj pri topánkach, opaskoch, kľúčenkách, peňaženkách a ostatných užitočných doplnkoch. Mnoho krát rozhoduje aj situácia, spoločenské postavenie či príležitosť.