Moderné krby do vášho nového domova

Moderné krby prinesú do vašej novej domácnosti príjemnú, jedinečnú atmosféru s užitočným a prirodzeným teplom a plameňmi. Získajú si vás svojim minimalistickým dizajnom, ktorý nenarúša interiér vašich obývačiek. Pri moderných krboch rozumieme stavby krbov v dnešnom štýle – ktorý je predovšetkým minimalistický, prípadne doplnený o zaujímavý prvok ako je napríklad ornament, či rímsa.

moderné krby
Moderné krby sú typické svojou jednoduchosťou

Aké moderné krby existujú

Dnešné domácnosti si môžu vybrať z množstva variácií moderných krbov. Môže ísť napríklad a rôzne typy presklenia krbových vložiek ako sú širokouhlé formáty, rohové a trojstranné krby, ktoré osvetlia celú miestnosť a umožnia pohľad na plameň z viacerých strán, či krb s tunelovou krbovou vložkou.

Medzi moderné krby avšak nepatria vykurovacie systémy spojené s tradičným rustikálnym dizajnom – a teda kachľami. Prípadne môže ísť aj o multifunkčnú kachľovú pec. Tie sa hodia skôr do chalúp v lese, alebo na vidieku ako do moderných rodinných domov a bytov. Ak vyhľadávate modernosť, siahnite skôr po jednoduchých a zároveň elegantných líniách.

Drevo a plyn sú klasickými palivami na vykurovanie. Pri výbere vášho nového moderného krbu však môžete zvážiť ešte jednu – a to ekologickú možnosť.

moderné krby
Ušetrite priestor a starosti s elektrickými krbmi

Moderné krby na BIO palivo

Vedeli ste, že kúriť v krbe môžete aj na BIO spôsob? Teda, ekologicky a bez dymu? Mnohé firmy dnes ponúkajú takéto riešenie vďaka elektrickým alebo tzv. bio krbom. Tieto moderné krby je vhodné umiestniť najmä do priestorov, kde nie je možné kúriť klasickým krbom – hlavne do bytoviek. Jeho palivom je bio lieh, ktorý je úplne ekologický a prináša krásne a prirodzené horenie.

Výhodami takéhoto krbu je, že naň nepotrebujete komín, pretože oheň neprodukuje žiaden dym, len neškodný oxid uhličitý. Nevylučuje teda ani žiadne splodiny a nečistoty. Nemá náročnú montáž a nepotrpí si na častú údržbu a skladovanie dreva. Výhodou je aj to, že ho viete jednoducho „zapáliť“ diaľkovým ovládaním. Takéto krby zároveň zaberajú omnoho menej miesta

Nevýhodami sú očakávané vyššie náklady na elektrinu. Taktiež takýto krb nefunguje pri výpadku elektrickej energie.